موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

۲۵دی

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

برای نوشتن پایان نامه از کجا باید شروع کنیم؟ این سوالی است که اغلب دانشجویان بعد از اینکه واحد پایان نامه را اخذ می کنند با آن روبرو می شوند و معمولا از همین جا اشتباهات شروع می شود! یک شروع خوب برای آغاز یک پژوهش، یک سوال خوب برای تحقیق کردن است. درحالی که این مطلب کاملا بدیهی به نظر می رسد اما متاسفانه اغلب دانشجویان حتی تا روز دفاع پایان نامه دقیقا نمی دانند سوال آنها چه بوده و چه مسئله ای باید حل می شد! اشتباهی که بیشتر دانشجویان در انتخاب موضوع و سوالی که باید در نتیجه تحقیق به آن پاسخ دهند مرتکب می شوند، این است که سوال تحقیق خود را به درستی انتخاب نمی کنند.

یک سوال خوب برای شروع پایان نامه یا تحقیق اولین گام از فرآیند نگارش تحقیق است. سوال تحقیق یک سوال علمی است، که باید دارای دو ویژگی باشد:

یک- هنوز جواب آن داده نشده است که این دو حالت دارد: ۱- این سوال قبلا طرح نشده است ۲- این سوال به روشی دیگری پاسخ داده شده که جواب آن چالش برانگیز است

دو- سوالات قبل از این سوال، پاسخ داده شده باشد.(این نکته از نکته قبلی مهمتر است) هر سوال علمی برای پاسخ دادن نیاز به یکسری پیش فرض دارد که باید در تحقیقات قبلی پاسخ آن داده شده باشد وگرنه این تحقیق پایه علمی نخواهد داشت. به زبان دیگر سوالات علمی مانند حلقه های زنجیرند که محقق وقتی می تواند آخرین حلقه زنجیر فعلی را پاسخ دهد که حلقه های قبلی در تحقیقات پیشین جواب داده شده باشد.

برای یافتن سوال تحقیق و یا به عبارتی انتخاب موضوع، بهترین کار مطالعه و بررسی تحقیقاتی است که اخیراً انجام شده اند. با بررسی این تحقیقات معمولاً سوالاتی در ذهن خواننده پیش می آیند که به دلیل جدید بودن تحقیق امکان پاسخ داشتن آنها کم است. با بررسی سوالات مدنظر، مطالعه و چستجوی بیشتر پیرامون آنها، می توان موضوع خوبی برای تحقیقات خود که شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشد، انتخاب نمود.

متخصصان موسسه شریف یار، با سابقه ی پژوهشی چندین ساله، با بسیاری از این سوالات در تحقیق های گذشته خود روبرو شده ­اند که پاسخ به آنها را به تحقیقات آتی خود سپرده اند. در صورتی که شما نیز در انتخاب موضوع پایان نامه خود با مشکل روبرو شده اید می توانید با متخصصان ما مشورت نمایید.

در این بخش چندین موضوع پایان نامه در رشته های مختلف و در مقطع کارشناسی ارشد که در سال های اخیر در دانشگاه های معتبر کار شده اند، گردآوری شده است. این فهرست جهت کمک به دانشجویان برای بررسی و اطلاع از موضوعاتی که در سال های اخیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و اساتید دانشگاه های کشور است، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با بررسی این موضوعات شما می توانید چند موضوعی که فکر می کنید بیشتر با علایق و توانایی های شما همخوانی دارد را انتخاب و سپس با تهیه کردن متن پایان نامه های مربوط به این موضوعات از طریق کتابخانه های دانشگاهها به مطالعه دقیق تر موضوعات پرداخته و با بررسی شکاف های موجود در آنها موضوعات جدیدتری برای کار پژوهشی و پایان نامه خود انتخاب کنید.


موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذاییموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش حشره شناسیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتاتموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش باغبانیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش اقتصاد کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مدیریت کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش شناسایی و مبارزه با علف های هرزموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش توسعه روستاییموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش بیوتکنولوژی در کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مکانیزاسیون کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش هواشناسیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی آبیاری
 

 

 

جهت سفارش مشاوره در پایان نامه، در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل mak.project2017@gmail.com  اطلاعات مد نظر خود را سفارش دهید.

درخواست يا سفارش خود را از طريق فرم زير ارسال نماييدکليه حقوق محفوظ است / شریف یار 1396