MENUMENU

موضوع پایان نامه ارشد

۲۵دی

موضوع پایان نامه ارشد

برای نوشتن پایان نامه از کجا باید شروع کنیم؟ این سوالی است که اغلب دانشجویان بعد از اینکه واحد پایان نامه را اخذ می کنند با آن روبرو می شوند و معمولا از همین جا اشتباهات شروع می شود! یک شروع خوب برای آغاز یک پژوهش، یک سوال خوب برای تحقیق کردن است. درحالی که این مطلب کاملا بدیهی به نظر می رسد اما متاسفانه اغلب دانشجویان حتی تا روز دفاع پایان نامه دقیقا نمی دانند سوال آنها چه بوده و چه مسئله ای باید حل می شد! اشتباهی که بیشتر دانشجویان در انتخاب موضوع پایان نامه ارشد و سوالی که باید در نتیجه تحقیق به آن پاسخ دهند مرتکب می شوند، این است که سوال تحقیق خود را به درستی انتخاب نمی کنند.

سوال تحقیق

یک سوال خوب برای شروع پایان نامه یا تحقیق اولین گام از فرآیند نگارش تحقیق است. سوال تحقیق یک سوال علمی است، که باید دارای دو ویژگی باشد:

یک- هنوز جواب آن داده نشده است که این دو حالت دارد: ۱- این سوال قبلا طرح نشده است ۲- این سوال به روشی دیگری پاسخ داده شده که جواب آن چالش برانگیز است

دو- سوالات قبل از این سوال، پاسخ داده شده باشد.(این نکته از نکته قبلی مهمتر است) هر سوال علمی برای پاسخ دادن نیاز به یکسری پیش فرض دارد که باید در تحقیقات قبلی پاسخ آن داده شده باشد وگرنه این تحقیق پایه علمی نخواهد داشت. به زبان دیگر سوالات علمی مانند حلقه های زنجیرند که محقق وقتی می تواند آخرین حلقه زنجیر فعلی را پاسخ دهد که حلقه های قبلی در تحقیقات پیشین جواب داده شده باشد.

برای یافتن سوال تحقیق و یا به عبارتی انتخاب موضوع، بهترین کار مطالعه و بررسی تحقیقاتی است که اخیراً انجام شده اند. با بررسی این تحقیقات معمولاً سوالاتی در ذهن خواننده پیش می آیند که به دلیل جدید بودن تحقیق امکان پاسخ داشتن آنها کم است. با بررسی سوالات مدنظر، مطالعه و چستجوی بیشتر پیرامون آنها، می توان موضوع خوبی برای تحقیقات خود که شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشد، انتخاب نمود.

متخصصان موسسه شریف یار

متخصصان موسسه شریف یار، با سابقه ی پژوهشی چندین ساله، با بسیاری از این سوالات در تحقیق های گذشته خود روبرو شده ­اند که پاسخ به آنها را به تحقیقات آتی خود سپرده اند. در صورتی که شما نیز در انتخاب موضوع پایان نامه خود با مشکل روبرو شده اید می توانید با متخصصان ما مشورت نمایید.

موضوع پایان نامه در رشته های مختلف و در مقطع کارشناسی ارشد

در این بخش چندین موضوع پایان نامه در رشته های مختلف و در مقطع کارشناسی ارشد که در سال های اخیر در دانشگاه های معتبر کار شده اند، گردآوری شده است. این فهرست جهت کمک به دانشجویان برای بررسی و اطلاع از موضوعاتی که در سال های اخیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و اساتید دانشگاه های کشور است، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با بررسی این موضوعات شما می توانید چند موضوعی که فکر می کنید بیشتر با علایق و توانایی های شما همخوانی دارد را انتخاب و سپس با تهیه کردن متن پایان نامه های مربوط به این موضوعات از طریق کتابخانه های دانشگاهها به مطالعه دقیق تر موضوعات پرداخته و با بررسی شکاف های موجود در آنها موضوعات جدیدتری برای کار پژوهشی و پایان نامه خود انتخاب کنید. 

موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش صنایع غذاییموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش حشره شناسیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتاتموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش باغبانیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش اقتصاد کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مدیریت کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش شناسایی و مبارزه با علف های هرزموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش توسعه روستاییموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش بیوتکنولوژی در کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش مکانیزاسیون کشاورزیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش هواشناسیموضوع پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی آبیاری


7 پاسخ به “موضوع پایان نامه ارشد”

 1. محمد گفت:

  مشاوره پایان نامه معماری میخواستم

 2. دادرس گفت:

  با سلام . ممنون از مطالب مفیدتون . من دانشجوی ارشد گرایش شبکه های کامپیوتری هستم . تو انتخاب موضوع پایان نامه واقعا سردرگم شدم . اگر ممکنه ، لطف کنین چند موضوع به روز و جالب معرفی کنین . سپاس از لطف و توجه تان

 3. ساغر گفت:

  سلام مشاوره پایان نامه می خواستم

 4. کورش منصوری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ضمن تشکر از سایت شما درمورد موضوع بررسی جامعه شناختی کتب فارسی دوره متوسطه اول امکان داره بنده را راهنمایی فرمایید
  باتشکر

 5. رسول اروجی گفت:

  با سلام و احترام
  در خصوص موضوع ارشد بیوشیمی از شما راهنمایی میخواهم . ممنون میشم راه ارتباطی به من بدهید تا تلفنی یا حضوری برای مشاوره خدمت برسم – ممنون
  ۰۹۱۲۱۵۹۹۰۶۲

 6. رضا گفت:

  سلام و عرض ادب موضوع پایان نامه در موردتوسعه محصول جدید در زنجیره تامین سبز در مقطع دکتری دارید؟؟؟ ممنون میشم کمک کنید

 7. شكوهي گفت:

  باسلام
  لطفا درمورد پایان نامه کارشناسی ارشد بازرگانی گرایش بازاریابی موضوعی بهم پیشنهاد بدید که مربوط به کار بانک هم باشه

سفارش سریع

شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برچسب های متداول

انجام پایان نامه (120) انجام پایان نامه ارشد مدیریت (45) انجام پایان نامه مدیریت (46) انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت (45) انجام پروپوزال مدیریت (46) انجام پروژه دانشجویی مدیریت (45) تحقیق در مدیریت (45) تحقیق مدیریت (45) تحقیق مدیریت زمان (45) خرید پروپوزال مدیریت (45) خلاصه پایان نامه مدیریت (45) رساله مدیریت (45) رشته مدیریت (45) سفارش پایان نامه مدیریت (45) سفارش پروپوزال مدیریت (45) عناوین پایان نامه های مدیریت (45) عنوان پایان نامه مدیریت (45) مدیریت (46) مدیریت بازاریابی (45) مدیریت پروژه عمرانی (44) مقاله و پایان نامه دانشجویی (84) موضوعات پایان نامه مدیریت صنعتی (45) موضوع پایان نامه (164) موضوع پایان نامه دکتری مدیریت (45) نمونه پایان نامه (122) نمونه پروپوزال (121) وبلاگ شریف یار (82) پایان نامه ارشد مدیریت آموزشی (45) پایان نامه دکتری مدیریت آموزشی (45) پایان نامه رایگان مدیریت (45) پایان نامه مدیریت (47) پایان نامه مدیریت آموزشی (45) پایان نامه مدیریت بحران (45) پایان نامه مدیریت جهانگردی (45) پایان نامه مدیریت دانش (45) پایان نامه مدیریت ریسک (45) پایان نامه مدیریت زمان (45) پایان نامه های رشته مدیریت (45) پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت (44) پرسشنامه مدیریت (45) پروپوزال مدیریت (46) پروپوزال مدیریت آموزشی (45) پروژه مدیریت (44) پروژه مدیریت جهانگردی (45) پروژه کارشناسی مدیریت دولتی (45)

درخواست يا سفارش خود را از طريق فرم زير ارسال نماييد

جهت سفارش مشاوره و آموزش پروژه در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل sharifyar4@gmail.com اطلاعات مد نظر خود را سفارش دهید.این وب سایت در سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی با کد شامد 1-2-719941-65-4-2 ثبت و تایید شده است.