MENUMENU

دفاع پایان نامه

۲۲مرداد

دفاع از پایان نامه

امور پیش از جلسه دفاع

بعد از یک سال تحقیق و پژوهش مداوم ، ارائه مدل ، طی کردن مراحل اعتبار سنجی و نگارش پایان نامه طبق متد ارائه شده هر دانشگاه ، پیش نویس پایان نامه تحویل استاد راهنما خواهد شد و پس از تایید نهایی نسخه کامل پایان نامه توسط استاد راهنما ، دانشجو وارد مرحله دفاع از پایان نامه می شود.

در ابتدا ، استاد راهنما ، دو استاد را به گروه تحصیلات تکمیلی جهت داوری معرفی می نماید و پس از تشکیل جلسه گروه زیر نظر مدیر گروه مربوطه ، اساتید داور هر دانشجو ، جهت دفاع مشخص خواهند شد.

پس از این مرحله دانشجو می بایست به هر استاد داور یک پیش نویس از پایان نامه خود را ارائه نموده و جهت هماهنگی و تعیین روز دفاع با آن ها در تماس باشد .

به عنوان یک نکته مهم می توان بیان کرد ، لازم است دانشجو به آموزش دانشکده جهت رزور اتاق سمینار و تعیین زمان دفاع زودتر مراجعه نموده تا بدون تداخل زمان دفاع وی با زمان دفاع سایر دانشجویان ، بتواند دفاع خود را به انجام رساند.

پس از تعیین روز دفاع، دعوت نامه ای رسمی از طرف اداره آموزش دانشکده برای استاد راهنما و داوران صادر شده و دانشجو موظف است این نامه هارا هرچه سریع تر به اساتید برساند.

طی تمام این مراحل دانشجو می بایست همزمان، پاورپوینتی از پایان نامه خود جهت ارائه در روز دفاع تنظیم نموده و جهت بررسی و اصلاح تحویل استاد راهنما دهد.

دفاع از پایان نامه

روز دفاع

پیشنهاد می شود دانشجو حدودا یک ساعت قبل از زمان تعیین شده برای دفاع ، در دانشگاه و در اتاق سمینار حضور داشته باشد . سیستم کامپیوتری خود را تنظیم نموده و به ویدئو پروژکتور متصل نماید. بدین صورت و با انجام مقدمات دفاع دانشجو با خیالی آسوده شروع به ارائه ی مطالب خود خواهد نمود.

در رابطه با مدت زمان دفاع از پایان نامه معمولا دانشگاه های مختلف زمان های مختلفی را برای دفاع دانشجویان کارشناسی ارشد خود در نظر می گیرند اما به طور میانگین این زمان چیزی در حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه خواهد بود. نکته بسیار مهمی که در اینجا وجود دارد این است که دانشجو تمام سعی خود را داشته باشد تا در زمان تعیین شده ، ارائه ی خود را به پایان رساند. این موضوع بدان جهت حائز اهمیت است که اساتید راهنما نسبت به این موضوع حساسیت بسیار زیادی دارند.

پس از اتمام زمان ارائه پایان نامه ، اساتید داور ضمن پرسش سوالاتی پیرامون تحقیق انجام شده ، نظرات خود را بیان نموده و اصلاحات مد نظر خود را به دانشجو اعلام می دارند. دانشجو می بایست در این زمان با دقت کامل و همچنین آرامش بسیار زیاد!!! به سوالات اساتید داور پاسخ داده و آن ها را توجیه نماید. لازم است تا دانشجو پس از پایان جلسه دفاعیه اصلاحات بیان شده را انجام داده و آنها را در پایان نامه وارد نماید.

لازم به ذکر است چنانچه دانشجو مقاله ای از پایان نامه خود استخراج نموده باشد، زیر نظر استاد راهنما در انتهای جلسه دفاع به داوران ارائه نموده تا طبق قوانین دانشگاه نمره ی آن منظور شود.

پس از همه این مراحل در انتها ، اساتید و داوران ، از دیگر حاضرین جلسه دفاع درخواست نموده تا جلسه را مدت کوتاهی ترک نموده تا با هم به شور و مشورت در خصوص نمره لحاظ شده برای دانشجو بپردازند ، سپس نمره نهایی را اعلام می نمایند. پس از اعلام نمره نهایی دانشجو ، جلسه دفاع پایان نامه کارشناسی ارشد به اتمام می رسد.

معمولا دانشجویان در روز دفاع، زمان کوتاهی را برای پذیرایی از اساتید ، داوران ، همراهان و دیگر حاضرین در جلسه دفاع در نظر می گیرند.

متن نهایی اصلاح شده پس از تایید استاد راهنما و اساتید داور به صورت مجلد در آمده و مراحل فارغ التحصیلی آغاز می گردد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفارش سریع

شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برچسب های متداول

انجام پایان نامه (120) انجام پایان نامه ارشد مدیریت (45) انجام پایان نامه مدیریت (46) انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت (45) انجام پروپوزال مدیریت (46) انجام پروژه دانشجویی مدیریت (45) تحقیق در مدیریت (45) تحقیق مدیریت (45) تحقیق مدیریت زمان (45) خرید پروپوزال مدیریت (45) خلاصه پایان نامه مدیریت (45) رساله مدیریت (45) رشته مدیریت (45) سفارش پایان نامه مدیریت (45) سفارش پروپوزال مدیریت (45) عناوین پایان نامه های مدیریت (45) عنوان پایان نامه مدیریت (45) مدیریت (46) مدیریت بازاریابی (45) مدیریت پروژه عمرانی (44) مقاله و پایان نامه دانشجویی (84) موضوعات پایان نامه مدیریت صنعتی (45) موضوع پایان نامه (164) موضوع پایان نامه دکتری مدیریت (45) نمونه پایان نامه (122) نمونه پروپوزال (121) وبلاگ شریف یار (82) پایان نامه ارشد مدیریت آموزشی (45) پایان نامه دکتری مدیریت آموزشی (45) پایان نامه رایگان مدیریت (45) پایان نامه مدیریت (47) پایان نامه مدیریت آموزشی (45) پایان نامه مدیریت بحران (45) پایان نامه مدیریت جهانگردی (45) پایان نامه مدیریت دانش (45) پایان نامه مدیریت ریسک (45) پایان نامه مدیریت زمان (45) پایان نامه های رشته مدیریت (45) پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت (44) پرسشنامه مدیریت (45) پروپوزال مدیریت (46) پروپوزال مدیریت آموزشی (45) پروژه مدیریت (44) پروژه مدیریت جهانگردی (45) پروژه کارشناسی مدیریت دولتی (45)

درخواست يا سفارش خود را از طريق فرم زير ارسال نماييد

جهت سفارش مشاوره و آموزش پروژه در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل sharifyar4@gmail.com اطلاعات مد نظر خود را سفارش دهید.این وب سایت در سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی با کد شامد 1-2-719941-65-4-2 ثبت و تایید شده است.