اصلاحات بعد از دفاع پروژه

اصلاحات بعد از دفاع پروژه

پس از اتمام کار و دریافت نمره از کارگروه دفاع، چنان چه نیاز به اصلاحاتی نباشد دانشجو باید مراحل اجرایی کار را دنبال کند و طبعا برای اخذ گواهی فراغ از تحصیل از دانشکده، باید با اداره های آموزش، مالی، دانشجویی و کتابخانه و یا آزمایشگاه تسویه حساب کند.

اگر چه دفاع، مرحله نهایی پروژه به حساب می آید و گذر موفقیت آمیز از این مرحله، شیرین است و آسودگی از آموزش انجام وظیفه ای سنگین به حساب می آید، اما این احتمال را نباید نادیده گرفت که گاهی در جلسه دفاع، اساتید نظراتی مطرح می کنند که درج آن ها در پروژه ضروری به نظر می رسد. به هر حال دانشجو در جهت اصلاح کار خویش باید به این نکته توجه کند و خود را برای اصلاحات نهایی که بیشتر جزئی اند آماده سازد و با اعمال آن ها آخرین اقدامات جهت نهایی شدن پروژه و رساله را نیز به آموزش انجام رساند.

چنان چه هیئت داوران، پژوهش نامه را از جهاتی، ناقص تشخیص دهد، موارد نقص را در رأی خود ذکر می کنند و از دانشجو می خواهند در مدتی مثلا یکی دو ماه نواقص را رفع و به تایید استادان داور برساند. کمتر اتفاق می افتد که پروژه یا رساله ای فاقد ارزش باشد و داوران آن را رد کنند و دانشجو ملزم باشد آن را دوباره تکرار کند. اگر چنین اتفاقی بیفتد کارگروه تحصیلات تکمیلی باید نظر قطعی خود را در این مورد اعلام کند.

بنابراین بعد از دفاع، دانشجو موظف است تمامی نظرات، انتقادات و پیشنهادهای کارگروه را مورد توجه قرار دهد و اصلاحات لازم و مقتضی را درباره پروژه آموزش انجام دهد (پروژه نویسی، 1383).

مقالات مرتبط

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید