مشاوره در آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه زمین شناسی

مشاوره در آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه زمین شناسی

برای درک  و شناخت چیزی ابتدا باید تاریخ و گذشته آن را بدانیم. رشته زمین شناسی از جمله رشته هایی است که ما را حتی تا آغاز شکل گیری عالم و بیگ بنگ پیش می برد. زمینی که در آن زندگی میکنیم میلیونها سال یا بیشتر قدمت دارد، و با گذشت تمام این سالها دچار دگرگونی های بسیاری شده است. از شکل گیری اولیه گرفته تا شکل گیری و جدا شدن قاره ها که امروزه میشناسیم. در این بین در لایه های زیرین زمین که سرشار از مواد غنی مانند نفت ، عناصر فلزی و غیره میباشد، باعث شده است مطالعه و اکتشاف آن به یکی از شیرین ترین رشته های تحصیلی بدل گردد. پایان نامه زمین شناسی نقش مهمی در این مطالعات دارد.

سالهاست که دانشمندان در تلاش کشف لایه های مختلف زمین برای درک چگونگی شکل گیری آن هستند. البته منظور ما از زمین تنها همین کره زمین نیست. چرا که یک زمین شناس میتواند حتی در کره ماه، مریخ و دیگر سیارات نیز به کار زمین شناسی مشغول گردد البته اگر بشود به دیگر سیارات بعد از مریخ دسترسی پیدا نمود. البته در حال حاضر رشته زمین شناسی در دانشگاهها تنها به آموزش در خصوص همین زمین که در آن زندگی میکنیم پرداخته و درصورتی که دانشجو بخواهد به فراتر از آن قدم بگذارد نیازمند ادامه تحصیل در رشته هایی چون نجوم و اخترشناسی و موارد مشابه میباشد.

گرایشهای رشته زمین شناسی

زمین شناسی مهندسی، رسوب شناسی، زمین شناسی ساختمانی، زمین شناسی نفت، پترولوژی، آب شناسی یا مایعات

زمین شناسی مهندسی

در گرایش زمین شناسی مهندسی ، تحقیق و اکتشاف در خصوص آثار جانبی و یا وقوع بلایایی چون زلزله و رانش زمین صورت میگیرد و تأثیر آن بر سازه های صنعتی مانند پل، جاده، و پایاننامه های عمرانی بزرگ سنجیده میشود.

رسوب شناسی

با هدف مطالعه لایه های رسوبی که طی میلیونها سال بر روی هم انباشته شده اند و حاوی ذخایر غنی مانند نفت و فلزات هستند، ارائه شده است. این لایه ها با گذشت زمان و بر اثر رانش زمین، زلزله، و برخورد امواج به صخره ها به وجود آمده اند و در طی این دوران هر لایه ای تاریخی را درون خود نهفته است. بسیاری از فسیل های جانواران تاریخی نیز در همین گرایش کشف میگردند.

زمین شناسی ساختمانی

اشتباه نکنید منظور از ساختمانی ، یک ساختمان مسکونی یا تجاری نیست. بلکه شناخت ساختمان و ساختار طبقات زمین است. مانند شکل گیری کوه ها و دوران شکل گیری آنها که پوسته های متعدد زمین را شکل داده اند. شاید سفر به اعماق زمین را بتوان یکی از جالبترین موارد در این گرایش نام برد.

زمین شناسی نفت

در گرایش زمین شناسی نفت ، کارشناس پس از فارغ التحصیلی میبایست بتواند با سناسایی عوامل محیطی و البته تاریخ کامل منطقه با آموزش انجام آزمایشات شناسایی هیدروکربن میزان ذخایر نفت و گاز و عمق آنرا محاسبه و مشخص نماید. در کشور ما که سرزمینی نفت خیز است این رشته یکی از پرکاربردترین و آینده دارترین رشته های موضوع زمین شناسی میباشد.

پترولوژی

پترولوژی که به آن علم مطالعه سنگها نیز اطلاق میشود، به مطالعه انواع سنگهای موجود در زمین پرداخته و با توجه به شناخت انواع عناصر و لایه های رسوبی مختلف ، زمان و مکان دقیق و عناصر تشکیل دهنده یک سنگ مشخص میگردد. لذا با این روش میتوان منبع فلزات یا عناصر ارزشمند موجود در آن را یافت و استخراج نمود. کار با سنگها در این گرایش اغلب بر روی پوسته یعنی دسترس پذیر ترین لایه زمین همانجایی که ما روی آن زندگی میکنیم مطالعات مربوطه صورت میگیرد.

آب شناسی

در گرایش آب شناسی با شناسایی میزان آب موجود و ذخایر زیر زمینی میتوان از زمان خشکیدن یک رودخانه یا دریاچه، و یا محاسبه میزان مصرف آب منطقه مطالعات لازم را آموزش انجام داد.همچنین با آموزش انجام آزمایشات تجزیه ای روی آب میزان خواص و تأثیرات آن و چگونگی بوجود آمدن یا مرگ و میر موجودات نیز پی برد.

دروس رشته زمین شناسی تا پایان مقطع کارشناسی ارشد

تعداد کل واحدها 132- دروس عمومی 20 واحد

ریاضی 1 – ریاضی 2 – فیزیک پایه 1 و آزمایشگاه – فیزیک پایه 2 و آزمایشگاه – شیمی عمومی – آزمایشگاه شیمی–  مبانی کامپیوتر

دروس پایه 18  واحد

زمین شناسی ایران – عملیات زمین شناسی ایران – زمین شناسی اقتصادی – زمین شناسی نفت – آبهای زیر زمینی – زمین شناسی مهندسی – زمین شناسی صحرایی – متون علمی زمین شناسی

دروس اصلی 54  واحد (شامل پایاننامه)

زمین شناسی فیزیکی – فتوژئولوژی – زمین شناسی تاریخی – بلور شناسی هندسی – بلور شناسی نوری – کانی ‌شناسی – رسوب ‌شناسی – سنگ شناسی رسوبی – سنگ شناسی آذرین – سنگ شناسی دگرگونی – زمین ساخت – دیرینه شناسی 1 ( ماکروفسیل ) – دیرینه شناسی ۲ ( میکروفسیل ) – چینه شناسی – زمین شناسی ساختمانی –  ژئوشیمی – ژئو فیزیک – نقشه برداری

دروس اختصاصی 26  واحد

زمین شناسی ایران – عملیات زمین شناسی ایران – زمین شناسی اقتصادی – زمین شناسی نفت – آبهای زیر زمینی – زمین شناسی مهندسی – زمین شناسی صحرایی – متون علمی زمین شناسی

دروس اختیاری 14 واحد

زمین شناسی محیط زیست –  ژئومورفولوژی- میکروفاسیس – دیرینه شناسی گیاهی – سنجش از راه دور – مینر الوگرافی – تخمین و ارزیابی ذخائر معدنی – تهیه نقشه های زمین شناسی معدن – ترمودینامیک – زلزله شناسی – مکانیک سنگ – سایز موتکتونیک – زمین شناسی زیرزمینی – ژئوفیزیک کاربردی – زمین شناسی مهندسی کاربردی  – آتشفشان شناسی – ژئوشیمی آلی – خاک شناسی – زمین شناسی دریائی – محیط های رسوبی – ئیدروژئوشیمی – آب شناسی – زمین شناسی زغال سنگها – زمین شناسی مواد انرژی زا – مکانیک خاک – آمار و احتمال.

بازار کار رشته زمین شناسی

رشته زمین شناسی از جمله رشته هایست که فارغ التحصیلان آن غالبا در ارگانهای دولتی و نیمه دولتی و صنایع نفت و گاز مشغول به کار می شوند. با توجه به وضعیت نفتی ایران، زمینه کار در این رشته فراهم است. اما آندسته از فارغ التحصلان که نیاز به آموزش انجام مشاغل آزاد دارند، میتوانند در چهارچوب قوانین اقدام به تهیه مقالات و یا پروپوزال و ارائه آن در مجامع علمی و یا چاپ و نشر یافته ها و تجربیات خود اقدام به کسب درآمد نمایند.

سایت شریف یار در مشاوره پایاننامه زمین شناسی همه گرایش ها آماده همکاری می باشد

مشاوره پایاننامه زمین شناسی، زمین شناسی نفت

(تحلیل انواع لاگ گاما، نوترون، چگالی، FMI و …)، بررسی کیفیت مخزنی و عوامل کنترل کننده آن، راک تایپ، تعیین واحدهای جریانی، تعیین واحدهای مخزنی و ….)

پایاننامه زمین شناسی، رسوب شناسی

(تحلیل حوضه های رسوبی، دیاژنز، جینه نگاری سکانسی، ژئوشیمی، کیفیت مخزنی و …)

پایاننامه زمین شناسی، تکتونیک

(تحلیل ساختاری، تحلیل هندسی و جنبشی گسل و چین، پهنه بندی خطر زمین لرزه، تحلیل ساختاری در مخازن شکسته و …)

پایاننامه زمین شناسی، زمین شناسی مهندسی

(آزمایشات برجا و نا برجا، بررسی پارامترهای زمین شناسی مهندسی با استفاده از تحلیل داده های مقاومت ویژه و لرزه ای، پهنه بندی خطر زمین لغزش، انواع پهنه بندی ها و …)

پایاننامه زمین شناسی ،پترولوژی

(بررسی کانی شناسی، ارتباط زایشی عناصر معدنی، بررسی ژنز کانیهای مختلف، شرایط تشکیل کانی های مختلف، ارتباط بین شرایط تشکیل کانیها و شرایط ژئوشیمیایی و …)

پایاننامه زمین شناسی، زمین شناسی اقتصادی

(بررسی شرایط و نحوه تشکیل کانسارهای مختلف، بررسی عوامل تمرکز کانیهای با ارزش، بررسی ژنز و شرایط شیمیایی و ترمومتری تشکیل عناصر با ارزش به ویژه رادیواکتیو مانند اورانیوم و پلوتونیم و …)

پایاننامه زمین شناسی، چینه و فسیل شناسی

(بایواستراتیگرافی سازندها و نهشته های مختلف به ویژه سازندهای مخزنی نفت مربوط به زمان های مختلف زمین شناسی از کامبرین گرفته تا عهد حاضر، مطالعه و تعیین سن فسیل های راهنما، تطابق لایه های مختلف با استفاده از ضمائم فسیلی، مطالعات آثار فسیلی یا ایکنوفاسیس و …)

 

فهرست موضوع پایاننامه کارشناسی ارشد زمین شناسی

فهرست موضوع پایاننامه کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش رسوب شناسی

فهرست موضوع پایاننامه کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش چینه و فسیل شناسی

فهرست موضوع پایاننامه کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش تکتونیک

دانلود نمونه پایاننامه کارشناسی ارشد زمین شناسی

دانلود نمونه پایاننامه کارشناس ارشد زمین شناسی

خدمات سایت شریف یار در زمینه مشاوره پروپوزال و  پایاننامه زمین شناسی

  • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پایاننامه زمین شناسی
  • مشاوره پروپوزال رشته زمین شناسی
  • مشاوره پایاننامه های کلاسی رشته زمین شناسی
  • مشاوره پایاننامه دکتری زمین شناسی
  • مشاوره پایاننامه کارشناسی ارشد زمین شناسی
  • کمک به تحلیل آماری پایاننامه رشته زمین شناسی
  • مشاوره مرور ادبیات و فصل دوم (2) پایاننامه رشته زمین شناسی
  • مشاوره فصل چهار (4) پایاننامه رشته زمین شناسی
  • مشاوره نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پایاننامه رشته زمین شناسی

مشاوره پایاننامه رشته زمین شناسی در سایت شریف یار

سایت شریف یار فعال در زمینه مشاوره پایاننامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته زمین شناسی در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و آموزش انجام پایاننامه زمین شناسی بپردازد. شما دانشجویی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش آموزش انجام پایاننامه رشته زمین شناسی از طریق لینک سفارش پایاننامه اقدام نمایید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
3 + 2 =