نرم افزار سیپلکس

دانلود نرم افزار سیپلکس

Cpelx یک بسته ی نرم افزاری شامل مجموعه ای از برنامه های مدل سازی ریاضی است. این برنامه ابتدا توسط Robert E. Bixby توسعه یافت. در سال 1997 شرکت Cplex توسط شرکت ILOG خریداری شد.
Cplex در حقیقت یک موتور حلال است که قابلیت اتصال به اکثر محیط های برنامه نویسی و بهینه سازی مدل های ریاضی را دارا می باشد. هر چند شرکت ILOG یک محیط ساده برای ویرایش و توسعه ی مدل ها در برنامه قرار داده است ولی اکثر کاربران حرفه ای ترجیح می دهند تا از قابلیت های اتصال آن بهره بگیرند. با قابلیت هایی که شرکت ILOG در این بسته در نظر گرفته است مانند بسته ی Concern ، می توان نتایج محاسباتی خود را از زبان های برنامه نویسی رایج به CPLEX هدایت و پس از محاسبه ی جواب ، مجددا به محیط برنامه نویسی بازگشت.

 دانلود رابگان نرم افزار سیپلکس

یکی از توانایی های مهم این سیستم ،امکان کار به دو صورت Site و Stand Alone می باشد که به کارگیری نوع اول آن باعث افزایش کارایی بسته در محیط های صنعتی و آکادمیک می شود.
از مهم ترین مشخصات CPLEX سرعت بالای حل مدل های با متغیر و محدودیت زیاد می باشد. این قابلیت به حدی است که این برنامه را از سایر برنامه های مشابه تولید شده در شرکت های دیگر متمایز می سازد.

نرم افزار IBM ILOG OPL IDE CPLEX

یکی از نسخه های CPLEX است که در آن علاوه بر حل مسائل برنامه ریزی ریاضی، مسائل برنامه نویسی محدودیت(Constraint Programming) یا CP نیز قابل حل است. CP یک رویکرد نسبتاً جدید برای حل مسائل بهینه سازی است (در اصل برای مسائل جواب شدنی (feasibility) است ولی برای مسائل بهینه سازی قابل تعمیم است). این روش در بسیاری از مسائل بهینه سازی جواب های بهتری نسبت به روش مدل سازی ریاضی و حل آن توسط روش های معمول داشته است. برای آشنایی بیشتر با CP می توانید فایل آشنایی با برنامه نویسی محدودیت ها را از قسمت زیر دانلود کنید.

کدنویسی در OPL برخلاف نرم افزارهای لینگو و گمز فوق العاده ساده است. در شکل زیر نمونه کد یک مساله زمانبندی مسابقات ورزشی آورده شده است.

آموزش نرم افزار سیپلکس

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید