CiteScore چیست؟

CiteScore شاخصی برای سنجش تاثیر استناد ژورنال ها می باشد که همه نوع مقاله در حیطه های مختلف را قیاس می کند. در این سنجش هر مطلب ایندکس شده در اسکوپوس بررسی می شود که می تواند  شامل انتشارات علمی، تجاری، ژورنال ها و آثار ایندکس شده همایش ها باشد.

این اسناد چاپ شده به صورت سرمقاله، مقاله مروری، مقاله کنفرانسی، مقاله پژوهشی و یا هر نوع مقاله ای که از پروژه استخراج شود و  اسکوپوس در لیست خود ارائه دهد مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

به بیانی دیگر مجموعه شاخص Cite Score وضعیت تاثیرگذاری 22 هزار منبع استنادی را در مجموعه خود ارائه می دهد که به طور مرتب نیز بر این تعداد افزوده می شود. لازم به ذکر است که این شاخص مقالات In press  را در محاسبات لحاظ نمی کند و تنها مقالاتی که در شماره ژورنال وارد شده باشد در لیست سنجش قرار می گیرد.

 

محاسبه CiteScore

تعداد استناد به هر مقاله در 5 سال اخیر بر تعداد مقالات 5 سال اخیر تقسیم شده و شاخص CiteScore به دست می آید. البته همه مقالات در 33 سال گذشته مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

سایت‌اسکور ترکر CiteScore Tracker

CiteScore به صورت سالیانه اعلام می شود که این مقدار تا پایان همان سال تغییر نمی کند و ثابت باقی می ماند. سایت‌اسکور ترکر به منظور محاسبه ماهانه در نظر گرفته شده است که در طی سال 12 بار به روزرسانی می شود. به این ترتیب می توان جزئیات بیشتری را به صورت ماهانه در اختیار داشت.

CiteScore Percentile

در مواردی که بخواهیم دو نشریه را در دو حیطه متفاوت از نظر جایگاه استنادی مقایسه کنیم از شاخص CiteScore Percentile اطلاعات خوبی به دست خواهد آمد. در واقع این شاخص جایگاه استنادی هر نشریه در حوزه علمی و تخصصی مشخصی را با نشریه دیگر مقایسه می کند و سنجش خوبی ارائه می دهد.

نحوه محاسبات بر پایه داده های پایگاه اطلاعاتی scopus می باشد و برای عموم به صورت کاملا رایگان عرضه شده است. در نظر داشته باشید که در پایگاه اسکوپوس استفاده از اطلاعات مشمول پرداخت هزینه بوده و برای عموم آزاد نیست.

نکته: در سایت اسکور امکان دیدن چکیده مقالات وجود ندارد.

 

جهت سفارش مشاوره در نگارش و یا چاپ مقاله، در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل [email protected]  خواسته  مد نظر خود را سفارش دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید