مشاوره آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه مهندسی معماری

مشاوره آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه مهندسی معماری

تمدن بشریت با نگاه کردن به سازه های باستانی هر ملت بخوبی قابل لمس و درک است. وجود معماری های مهندسی شده در بسیاری از سرزمین ها که گاهاً قدمتی چندین هزارساله دارند انسان را به این فکر وا می دارد که چگونه ملتی می توانست در چند هزار سال پیش با کمترین تکنولوژی موجود و وسایل ابتدایی چنین سازه هایی را خلق کنند. سپس به این جواب می رسیم که به جز وجود علم مهندسی معماری راه دیگری برای خلق چنین سازه هایی وجود نداشته است.مشاوره در آموزش انجام پایان نامه مهندسی معماری ، مشاوره در نگارش  پروپوزال مهندسی معماری و چاپ مقاله از جمله خدماتی است که سایت شریف یار به مشتریان گرامی ارائه خواهد داد.

ابرسازه هایی همچون معبد چچن ایتزا، اهرام مصر، بناهای تخت جمشید و صدها اثر تاریخی دیگر همگی وجود مهندسی معماری را در هزاران سال پیش تأیید می کنند. بدون وجود این علم شاید هنوز هم مردم در چادرها زندگی می کردند. معماری در ایران نه تنها بصورت مهندسی بلکه آمیخته ای از هنری بی نظیر است. لذا بهتر است آن را هنر مهندسی معماری بنامیم. زیرا جدا از طرح های هندسی زیبایی که بر اساس الگوهای پیشرفته ریاضیات طراحی و اجرا می گردد، شاهد هنرهای زیبای نقش برجسته و طرح های اسلیمی فوق العاده زیبا و بی مانندی هستیم که نظیر آن در هیچ کجای جهان یافت نمی شود.

گرایش های مهندسی معماری

معماری منظر، مدیریت پایاننامه و ساخت، طراحی شهری ، برنامه ریزی شهری، تکنولوژی معماری، مرمت ابنیه سنتی، مطالعات معماری ایران، معماری اسلامی

گرایش معماری منظر

همانگونه که از نام این گرایش بر می آید عمده آموزش ها و فعالیت آن در نماهای بیرونی و عمومی خلاصه می شود. بعنوان مثال طراحی فضاهای سبز، پارکها ، سالم سازی محیط، گسترش یا احیاء مناطق بکر و خارج از شهر و روستا که در دید انظار عمومی قرار دارند، توسط کارشناسان معماری منظر مورد بررسی و بهره برداری قرار می گیرند.

گرایش مدیریت پایاننامه و ساخت

برای شروع و پایان دادن به یک پایاننامه معماری، نیاز به برنامه ریزی دقیق زمانی و مالی می باشد. برای ایجاد سهولت در روال کاری بهره گیری از مدیران پایاننامه و ساخت استفاده می شود. مهندسین مدیریت پایاننامه با برخورداری از دانش فنی و مالی سعی در کاهش هزینه ، بالابردن سرعت کار و اجرای عملیات ساخت با کیفیت مناسب می نمایند.

گرایش طراحی شهری

با توجه به ازدحام جمعیت در شهرها و تقاضا برای مسکن و امکانات شهری، روشهای طراحی و ساخت در شهر به نسبت روستا تفاوت چشم گیری دارد. در طراحی های شهری سعی بر استفاده از فضای کم به بهترین شکل ممکن و طراحی ظاهر و نمای زیبا و مدرن برای محیط و ساختمان ها می شود که بر زیبایی شهر بیافزاید.

برنامه ریزی شهری

در گرایش برنامه ریزی شهری در رشته معماری ، با آموزش انجام مطالعات و تحقیقات و برآورد هزینه برای ساخت اماکن مختلف یا گسترش شهر و منطقه اقدام به برنامه ریزی می نمایند.

تکنولوژی معماری

ارائه روش های نوین ساخت و بهره گیری از تکنیکهای پیشرفته ساخت که در کشورهای جهان اول در جریان است از عمده فعالیتهای این گرایش است.

مرمت ابنیه سنتی

دانش آموختگان این گرایش معماری با استفاده از روش های تحقیق و مطالعه آثار سنتی و باستانی و مواد و مصالح سعی بر ارائه راهکارهای مهندسی عملیات حفاظت و بازسازی این بناهای بیادماندنی می نمایند.

مطالعات معماری ایران

این گرایش غالبا در حوزه تحقیق و بررسی و کشف معماری های ایرانی فعالیت دارد. ممکن است گاهاً در مکانی دور افتاده بنای قدیمی کشف گردد، این گروه از مهندسین موظفند با در اختیار داشتن دانش تاریخی و فنی قدمت بنا را تخمین زده و نوع معماری آن را تشخیص و جهت ثبت به سازمانهای زیربط ارائه دهند.

معماری اسلامی

از بین گرایش های مختلفی که تا کنون معرفی نمودیم گرایش معماری اسلامی در رشته مهندسی معماری دارای جایگاه ویژه ایست. چرا که ایران اسلامی با توجه به اینکه امروزه مرکز تشیع جهان اسلام به شمار می رود، با ساخت مساجد، اماکن مذهبی با بهره گیری از نقوش و نمادهای اسلامی هنری بس عمیق و قابل تأمل را به جهان ارائه می دهد.

دروس رشته مهندسی معماری

دروس‌ پایه‌:

هندسه‌ کاربردی‌، کارگاه‌ مصالح‌ و ساخت‌، درک‌ و بیان‌ محیط‌، بیان‌ معماری‌، هندسه‌ مناظر و مرایا، ریاضیات‌ و آمار، انسان‌، طبیعت‌، معماری‌، مقدمات‌ طراحی‌ معماری‌.

دروس‌ اصلی‌:

مبانی‌ نظری‌ معماری‌، آشنایی‌ با معماری‌ جهان‌، برداشت‌ از بناهای‌ تاریخی‌، آشنایی‌ با معماری‌ معاصر، نقشه ‌برداری‌، تنظیم‌ شرایط‌ محیطی‌، تأسیسات‌ الکتریکی‌ (نور و صدا)، تأسیسات‌ مکانیکی‌، مقاومت‌ مصالح‌ و سازه‌ های‌ فلزی‌، سازه‌ های‌ بتنی‌، ایستایی‌، متره‌ و برآورد، مدیریت‌ و تشکیلات‌ کارگاه‌، مصالح‌ ساختمانی‌، ساختمان‌، روستا، طرح‌ معماری‌.

دروس‌ تخصصی‌:

آشنایی‌ با مبانی‌ برنامه‌ریزی‌ کالبدی‌، تحلیل‌ فضاهای‌ شهری‌، آشنایی‌ با مرمت‌ ابنیه‌، طرح‌ معماری‌، طراحی‌ فنی‌، طرح‌ نهایی‌.

بازار کار رشته مهندسی معماری

معماری چه در ایران و چه در کل دنیا جایگاه ویژه ای دارد و بدلیل گسترش روز افزون شهرها و روستاها، آباد سازی مناطق جنگ زده باعث می گردد مهندسین رشته معماری همیشه موقعیت های کاری فوق العاده ای دارند. مهندسین معماری با گرایش های مختلف میتوانند در سازمان هایی چون شهرداری، استانداری، فرمانداری، میراث فرهنگی، نظام مهندسی، دانشگاه ها مشغول به کار گردند.

 

دانلود نمونه پایاننامه کارشناسی ارشد مهندسی معماری

دانلود نمونه پایاننامه کارشناس ارشد مهندسی معماری

خدمات سایت شریف یار در زمینه مشاوره در آموزش انجام پروپوزال و مشاوره در آموزش انجام پایاننامه مهندسی معماری

 • کمک به جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پایاننامه مهندسی معماری
 • مشاوره د رنگارش پروپوزال مهندسی معماری
 • مشاوره در آموزش انجام پایاننامه های کلاسی رشته مهندسی معماری
 • مشاوره در آموزش انجام پایاننامه کارشناسی ارشد مهندسی معماری
 • کمک به تحلیل آماری پایاننامه مهندسی معماری
 • مشاوره در نگارش مرور ادبیات و فصل دوم (2) پایاننامه مهندسی معماری
 • مشاوره در آموزش انجام فصل چهار (4) پایاننامه مهندسی معماری
 • مشاوره در نگارش نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پایاننامه مهندسی معماری

مشاوره در آموزش انجام پایاننامه مهندسی معماری در سایت شریف یار

سایت شریف یار فعال در زمینه مشاوره آموزش انجام پایاننامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره در آموزش انجام پایاننامه مهندسی معماری بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره در آموزش انجام پایاننامه مهندسی معماری از طریق لینک خدمات مشاوره پایاننامه اقدام نمایید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

1 دیدگاه برای “مشاوره آموزش انجام پروپوزال و پایان نامه مهندسی معماری

 1. سلام
  دانشجوی ارشد معماری هستم و برای انتخاب موضوع پایانامه به مشکل برخوردم
  ممنون میشم برای انتخاب موضوع کمکم کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
12 + 24 =