نکاتی پیرامون هزینه چاپ مقاله در ژورنال بین المللی

نکاتی پیرامون هزینه چاپ مقاله در ژورنال بین المللی

چاپ مقاله در ژورنال های بین المللی با ایندکس معتبر می تواند امتیازهایی را برای پژوهشگر به همراه داشته باشد. از طرفی ژورنال ها دارای هزینه هایی می باشند که باید جبران شود. با توجه به این که اکثر ژورنال های معتبر و علمی وابسته به نهادهایی هستند عمده مخارج خود را از طریق نهاد وابسته تامین می کنند.

دانشگاه های معتبر در همه دنیا، سازمان های پژوهشی و تحقیقاتی و نهادهای علمی از عمده تامین کنندگان هزینه های جانبی ژورنال های ایندکس شده می باشند. به این ترتیب بسیاری از ژورنال ها با تکیه بر بودجه دریافتی از نهاد ذیربط، اقدام به چاپ مقالات علمی به صورت رایگان کرده و برای چاپ مقالات مبلغی را دریافت نمی کنند.

بدیهی است سازمان های وابسته نیز از طریق دریافت هزینه دسترسی به نسخه کامل و Full Text  مقالات، منابع مالی خود را تامین می کنند.هر چند چاپ مقاله می تواند رایگان باشد ولی به طور معمول ژورنال ها برای داوری و روند چاپ مقاله مبلغی را از پژوهشگر دریافت می کنند.

1-هزینه رسیدگی به مقالات یا Processing Fee یا Submission Fee

این هزینه جهت پروسه رسیدگی به مقاله و داوری ضروری است و بدون آن هیچ مقاله ای بررسی نمی شود.

2-هزینه دسترسی رایگان یا Open Access

برای این که مقاله به صورت رایگان در اختیار دیگر محققان قرار گیرد، پژوهشگر باید مبلغی را به ژورنال بپردازد. بدیهی است پس از پرداخت هزینه انتشار رایگان، دیگر محققان، اجازه دسترسی به متن کامل مقاله را داشته و ارجاعات بیشتری را دریافت می کنید.

3-هزینه داوری

به طور معمول بازه زمانی 3 تا 6 ماهه برای رسیدگی و داوری مقالات می بایست طی شود. برخی از ژورنال ها با دریافت مبلغی، داوری را بسیار زودتر از روال معمول آموزش انجام داده و سرعت کار را بالا می برند. البته هیچ تضمینی برای پذیرفته شدن مقاله وجود ندارد و تنها روند رسیدگی به اجزای مقاله تسریع خواهد شد.

4-هزینه انتشار

هزینه چاپ مقاله به عهده پژوهشگر است و در صورتی که مقاله به چاپ برسد این  هزینه برای چاپ تضمینی مقاله دریافت می شود که البته هزینه مورد نظر در قبال چاپ مقاله بسیار ناچیز می تواند باشد.

 

جهت سفارش مشاوره در نگارش و یا چاپ مقاله، در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل [email protected]  خواسته  مد نظر خود را سفارش دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید