مشاوره انجام پایان نامه کارشناسی

در برخی رشته‌های دانشگاهی، دانشجویان کارشناسی یک درس 3 واحدی به نام پایاننامه کارشناسی دارند که منظور همان پایان نامه کارشناسی است. این درس 3 واحدی به صورت اختیاری به دانشجویان ارائه می‌شود و هر دانشجویی که تمایل داشته باشد می‌تواند این واحد را در سال آخر مقطع کارشناسی اتخاذ نماید.

نحوه نگارش پایان نامه کارشناسی

برای اتخاذ پایان نامه کارشناسی، دانشجو استاد راهنمای خود را انتخاب کرده و به دانشکده اعلام می‌کند. بهتر است اول دانشجو با استاد موردنظر خود ملاقات کرده و با هم در مورد حیطه‌ای که دانشجو به آن علاقمند است، صحبت کنند تا موضوع انتخابی دانشجو با فیلد کاری استاد هم‌سو باشد.

اگر استاد مسئولیت راهنمای نگارش پایان نامه دانشجو را قبول کرده باشد، معمولاً جلسات منظمی را با دانشجو تشکیل می‌دهد.

در بیشتر موارد مشاهده می‌شود که اساتید در دانشگاه‌های معتبرتر وقت کافی ندارند و بیشتر مسئولیت راهنمایی نگارش پایان نامه کارشناسی را به عهده دانشجوی دکتری خود می‌گذارند؛ چراکه در یک پایان نامه کارشناسی معمولاً انتظار نمی‌رود که دانشجو یک موضوع را به طور گسترده و عمیق مورد بررسی قرار دهد و هدف از نگارش پایان نامه در دوره کارشناسی بررسی ادبیات و بیان خلاصه اجمالی از پژوهش‌های قبلی است. به همین دلیل در خیلی از موارد دانشجویان دکتری از پس چنین مسئولیتی برمی‌آیند و می‌توانند دانشجویان کارشناسی را به خوبی پشتیبانی کنند.

نگارش پایاننامه کارشناسی مشابه پایان نامه کارشناسی ارشد است؛ با این تفاوت که تعداد صفحات پایاننامه کارشناسی کمتر است. از این رو برای شروع نوشتن پایاننامه دانشجو باید مقالات و پایان نامه‌های مرتبط را دانلود کرده و مطالعه کند.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید:
نحوه دانلود متن کامل پایان نامه به صورت رایگان
دانلود مقاله به صورت رایگان
چگونه پایان نامه کارشناسی ارشد بنویسیم؟

پایاننامه کارشناسی، این فرصت را برای دانشجو مهیا می‌کند تا مطالب تئوری خوانده شده را به صورت عملی یاد بگیرد. در واقع پایاننامه کارشناسی ابزاری برای ارزیابی توانایی دانشجو برای برنامه‌ریزی، گزارش و ارائه پایاننامه است.

برای این که یک دانشجو مقطع کارشناسی با موفقیت نگارش پایان نامه خود را به پایان رساند، باید به پژوهش و مطالعه علاقمند باشد. در غیر این صورت توصیه می‌شود که به جای درس 3 واحدی پایاننامه کارشناسی، درس اختیاری دیگری را انتخاب کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
10 + 8 =