مشاوره پروپوزال و پایان نامه مهندسی پزشکی

مشاوره پروپوزال و پایان نامه مهندسی پزشکی

پیشرفت پزشکی از جنبه های گوناگون ایجاب می کرد که افرادی خلاق اقدام به طراحی و تولید ابزارهایی برای تشخیص و درمان بیماریها کنند و همین امر فلسفه ی به وجود آمدن رشته ی مهندسی پزشکی بود. امروزه وابستگی پزشکی به ابزارهای مختلف غیر قابل انکار است. بدون کمک آن پزشک کاملا از درمان خیلی از بیماریها عاجز است. مهندسی پزشکی رشته ی نو ظهوری است که با ابداع ابزار ها و روش های نوین روزبه روز درمان بیماریها را آسان تر می کند. علاوه بر این، این علم، مهندسان را از ایده های پزشکان بهره مند می کند. همچنین لازم به ذکر است که پایان نامه مهندسی پزشکی در مقطع ارشد و دکتری می تواند در ارائه ایده های نوین کارساز باشد.

مهم ترین زمینه ها و حوزه های مهندسی پزشکی

 • طراحی کردن و ساختن وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی و اندازه گیری
 • طراحی کردن و ساختن دستگاه های تصویرگیری پزشکی نظیر دستگاههای سنوگرافی وام آر آی
 • طراحی و ساختن اندام مصنوعی برای بیمارن نیازمند
 • تعمیر و نگهداری و بهینه کردن دستگاهها وابزارهای پزشکی

مهم ترین وظایف و مسئولیت های حوزه ی پزشکی

 • تحقیق و پژوهش در زمینه ی طراحی، ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز پزشکی وهمچنین بهینه کردن دستگاهها و تجهیزات موجود
 • طراحی و تولید لوازم مورد نیاز و تجهیزات و دستگاههای پزشکی
 • نصب انواع تجهیزات پزشکی و آماده ی بهره برداری کردن آن ها
 • آماده کردن زمینه استفاده ی بهینه از ابزار و تجهیزات پزشکی با آموزش مداوم پزشکان و کارکنان
 • نیاز سنجی و مشاوره برای واردات و صادرات تجهیزات پزشکی همچنین نظارات کامل در این زمینه

نرم افزارهای مربوط به رشته مهندسی پزشکی

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از کامپیوتر در زمینه مهندسی پزشکی تسلط بر نرم افزارهای این حوزه اهمیت فوق العاده دارد.بنابراین کسانی که به دنبال پیشرفت در این زمینه اند نباید ازاین امر غافل شوند. چرا که بدون شک کسانی که از این نظر مهارت داشته باشند در اولویت کاری شرکت ها و کارفرمایان هستند. برخی از نرم افزار های مهندسی پزشکی عبارتند از:

 • نرم افزار مت لب (MATLAB) از مهمترین نرم افزارهای رشته مهندسی از جمله مهندسی پزشکی است و امکانات خوبی در اختیار کاربر قرار می دهد از جمله پردازش صوت و تصویر وسیگنال
 • نرم افزارلب ویو(LabVIE) که برای تجزیه و تحلیل و اندازه گیری سیگنال ها مناسب است
 • نرم افزارپی اس پایس ( Pspice) برای شبیه سازی مدارهای انالوگ کاربرد دارد
 • عنوان برخی دیگر از نرم افزار ها:
  پروتئوس- اورکد – سالید ورک – کتیا – انسیس

مهندسی پزشکی چه گرایش های دارد؟

گرایش های رشته ی مهندسی پزشکی عبارتند از :

گرایش بیوالکترونیک مهندسی پزشکی

گرایش بیو الکترونیک گرایشی است که می کوشد تا جوانانی را آموزش دهد که بتوانند الکترونیک، الکترو مغناطیس، برق، کامپیوتر و در مجموع اصول الکترونیک را در خدمت پزشکی قرار دهند. طراحی تجهیزات الکترونیکی پزشکی، نگهداری و ارتقاء آن در این حوزه قرار دارد. مهندس بیوالکترونیک لازم است با حوزه ی پزشکی کاملا آشنا باشد.

مهمترین حوزه های کاری مهندس بیوالکترونیک عبارتند از:

 • تحلیل و پردازش سیگنال های حیاتی
 • تحلیل و پردازش تصویرهای مورد نیاز پزشکی ودستگاههای تصویر برداری پزشکی
 • تحلیل و پردازش صوت و گفتار
 • طراحی قسمت های الکترونیکی اندام های مصنوعی

گرایش بیومکانیک مهندسی پزشکی

همانطوری که از عنوان گرایش مکانیک بر می آید. بیو میکانیک در نظر دارد از علم مکانیک در پزشکی بهره بجوید و از دستاورد های آن در طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی استفاده کند. دانش آموخته ی این رشته می تواند در زمینه هایی نظیر طراحی و ساخت اندام های متحرک کمک شایانی به بیماران معلول نماید همچنین این مهندس این رشته در ساخت قلب مصنوعی ، دریچه ی قلب و مفصل ها ی مصنوعی، پروتزها و … فعالیت دارد.

گرایش بیو مواد

از مهمترین هدف های گرایش بیو مواد می توان به کاربرد مواد مختلف مثل انواع پلیمر ها و فلزات مختلف در ساخت تجهیزات پزشکی و نیز در زمینه نحوه استفاده در بدن انسان اشاره کرد. در واقع یک فرد فارغ التحصیل از گرایش بیو مواد (Biomaterial) توانایی شناخت مواد از جمله پلیمر ها و مونومر ها، سرامیک ها، کامپوزیت ها و… و نحوه و محل استفاده آن ها را در بدن دارد و می تواند با استفاده از آن ها وسایلی تهیه کند که به پروسه درمان کمک کند. این گرایش هم در واقع ترکیبی از چند رشته است. برای این که بتوانیم مواد و تجهیزاتی برای پزشکی و درمان تهیه کنیم، قطعا نیازمند علم شیمی، علم فیزیک مواد و شناختی از محیط بدن داریم. ترکیب این چند رشته، گرایش بیو متریال را به وجود آورده است.

گرایش بالینی مهندسی پزشکی

درگرایش بالینی مهندس پزشکی بالینی، به همراه تیم پزشکی در مراحل درمان بیماران همکاری می کند. وظایف او در زمینه های همکاری و مشاوره برای خرید تجهیزات بیمارستانی، استفاده از تکنولوژی در درمان و مراقبت های پزشکی و مواردی از این قبیل است.

مشاوره پروپوزال و آموزش انجام پایاننامه مهندسی پزشکی در شریف یار

دپارتمان فنی و مهندسی موسسه شریف یار برای مشاوره آموزش انجام پایاننامه ارشد و به منظور مشاوره در نوشتن پروپوزال و آموزش انجام پایاننامه مهندسی پزشکی ، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته مهندسی پزشکی، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره ، نوشتن پروپوزال و آموزش انجام پایاننامه ها و طرح های پژوهشی رشته مهندسی پزشکی اعلام می ­نماید. جهت ثبت سفارش طرح پژوهشی خود بر روی سفارش آموزش انجام پایاننامه مهندسی پزشکی کلیک کنید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت پیگیری درخواست، با شما تماس بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
6 + 24 =