پروپوزال و پایاننامه مدیریت جهانگردی

پروپوزال و پایاننامه مدیریت جهانگردی

انسان ها نمی توانند فقط در یک مکان زندگی کنند. در واقع سفر، لازمه ی تجدید روحیه برای هر انسانی هست. انسان ها باید از جایی به جای دیگر سفر کنند تا بتوانند تجربه بیاندوزند. وقتی افراد به محلی سفر می کنند، اقتصاد آن محل هم پیشرفت خواهد کرد. بنابراین توریسم، به عنوان یک صنعت شناخته می شود. به همین دلیل، رشته مدیریت جهانگردی به وجود آمده است. صنعت توریسم در همه کشورها بسیار مهم است، اما ما در ایران، سهم کمی از این صنعت داریم. زیرا رشته مدیریت جهانگردی در ایران، محبوبیت لازم را ندارد. پایاننامه مدیریت جهانگردی می تواند زیربنایی برای تعالی جهانگردی در ایران باشد.

پایاننامه مدیریت جهانگردی

رشته مدیریت جهانگردی چیست؟

مطمئنا کشورهای زیادی را می شناسید که سالانه مبالغ بسیار هنگفتی را از طریق صنعت توریسم کسب می کنند. یکی از این کشورها، امارات است. امارات به وسیله شهر دبی، که مناظر و مکان های بسیار زیبایی دارد، توانسته است مبالغ بسیاری را کسب کند. اما چرا ایران نمی تواند از این راه کسب درآمد کند؟ کشور ایران، جاذبه های توریستی و تاریخی بسیار جذاب و زیادی دارد. این مشکل، ناشی از عدم مدیریت درست است. در واقع، رشته مدیریت جهانگردی، درباره این مشکلات، و نحوه کل و فصل آنها بحث می کند. یک فارغ التحصیل این رشته، می تواند مشکلات صنعت توریسم را بشناسد و راه حل هایی برای حل آن ارائه کند. به این دلیل است که این رشته بسیار مهم است.

واحدهای درسی

این رشته به طور کلی متشکل از 73 واحد به شرح زیر است:

9 واحد دروس عمومی

25 واحد دروس پایه

20 واحد دروس اصلی

19 واحد دروس تخصصی

دروس پایه

اصول حسابداری ، ریاضیات کاربردی در مدیریت جهانگردی ، آمار کاربردی در مدیریت جهانگردی ، مبانی کامپیوتر و کاربرد آن در مدیریت جهانگردی ، اقتصاد خرد ، اقتصاد کلان ، مبانی سازمان و مدیریت ، روش تحقیق در مدیریت ، حقوق اساسی ، روانشناسی عمومی ، مبانی جامعه شناسی.

دروس اصلی

رفتار سازمانی ، پژوهش عملیاتی در جهانگردی ، تاریخ فرهنگ ایران ، شناخت روحیات ملل ، قوانین و مقررات حقوقی جهانگردی ، مبانی مردم شناسی ، مدیریت بازاربابی و تبلیغات جهانگردی ، اقتصاد جهانگردی ، شناخت صنایع دستی ایران ، نقشه خوانی و آشنایی با نقشه ، جغرافیای جهانگردی ایران ، جغرافیای جهانگردی عمومی ، شناخت صنعت جهانگردی ، گذراندن اوقات فراغت ، آداب سفر در اسلام ، تجزیه و تحلیل مسائل اجتماعی ایران ، زبان انگلیسی ، زبان دوم .

دروس تخصصی رشته مدیریت جهانگردی

باستان شناسی ایران ، هنر و معماری ایران ، آشنایی با موزه های ایران ، امور مسافرت و صدور بلیط ، فن راهنمایی ، زبان انگلیسی تخصصی ، برنمه ریزی توسعه جهانگردی ، مطالعات تطبیقی سیاست های جهانگردی ، برنامه ریزی و سرپرستی گشت های جهانگردی ، فرهنگ عامه ، زبان انگلیسی- مکاتبات تخصصی ، زبان انگلیسی- مکالمه ، آشنایی با سازمان های دولتی ایران و کار آموزی.

همان طور که از دروس این رشته هم بر می آید، رشته مدیریت جهانگردی، یکی از رشته های کامل است. زیرا این رشته، دروسی مانند زبان انگلیسی، اقتصاد و … که از دروس مهم هستند را در بر می گیرد.

دانشگاه های پذیرنده دانشجو رشته مدیریت جهانگردی

دانشگاه های پذیرنده دانشجو در این رشته، بر اساس دفترچه کنکور 95 در ادامه می آید:

دانشگاه تبریز ، دانشگاه مازندران ، دانشگاه علامه طباطبایی ، دانشگاه شیراز ، دانشگاه سمنان ، دانشگاه محقق اردبیلی ، دانشگاه یزد ، مجتمع آموزش عالی بم ، دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ ، دانشگاه گیلان ، دانشگاه غیر انتفاعی شیخ بهایی ، دانشگاه شهرکرد ، دانشگاه کردستان.

بازار کار و آینده شغلی

این رشته در تمام کشورها، بازار کار خوبی دارد. به طوری که شغل های مرتبط با این رشته، در دیگر کشورها، جزو پر درآمد ترین شغل ها هستند. اما متاسفانه به دلیل فرهنگسازی ضعیف و عدم مدیریت درست، از این رشته و شغل های آن به خوبی استقبال نمی شود. البته در بعضی جاها، این رشته، و شغل های آن، کاملا لازم هستند.

بعضی از شغل های مرتبط با مدیریت جهانگردی

راهنمای تورهای گردشگری، کارمند آژانس مسافرتی، مدیر هتل، مدیر روابط عمومی.

گرایش های رشته مدیریت جهانگردی

 • این رشته به طور کلی، دارای دو گرایش است:
 • گرایش بازاریابی جهانگردی
 • گرایش برنامه ریز توسعه جهانگردی

خدمات موسسه شریف یار در زمینه آموزش انجام پروپوزال و پایاننامه  مدیریت جهانگردی

 • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پایاننامه مدیریت جهانگردی
 • نوشتن پروپوزال حقوق مدیریت جهانگردی
 • پایاننامه های کلاسی رشته مدیریت جهانگردی
 • پایاننامه کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی
 • تحلیل آماری پایاننامه مدیریت جهانگردی
 • نوشتن مرور ادبیات و فصل دوم (2) پایاننامه مدیریت جهانگردی
 • فصل چهار (4) پایاننامه مدیریت جهانگردی
 • نوشتن نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پایاننامه مدیریت جهانگردی

پایاننامه مدیریت جهانگردی در موسسه شریف یار

موسسه شریف یار فعال در زمینه آموزش انجام پایاننامه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مدیریت جهانگردی در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و آموزش انجام پایاننامه مدیریت جهانگردی بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش آموزش انجام پایاننامه مدیریت جهانگردی از طریق لینک سفارش پایاننامه اقدام نمایید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
18 + 23 =