نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه

نمونه پروپوزال مهندسی عمران سازه موردی است که اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی عمران به دنبال آن بوده تا بتوانند در راستای نوشتن پروپوزال خود از آن بهره ببرند. از طرفی بسیاری از دانشجویان به دنبال مورد مشابه با کار آموزش انجام شده توسط خودشان که به صورت کامل و درست تکمیل شده باشد، می گردند تا با قیاس بین آنها کمبودها را جبران نمایند.

لازم به ذکر است پروپوزال های قرار گرفته در ادامه تماما پروپوزال های آموزش انجام شده توسط موسسه شریف یار بوده که مربوط به سالیان گذشته بوده و با کسب اجازه از دانشجو و همراه با رضایت ایشان به منظور کمک به سایر دانشجویان در سایت قرار گرفته است.

نمونه پروپوزال مهندسی عمران سازه

موضوع:

مقایسه عملکرد میراگرهای ویسکوز مایع با انواع دیگر میراگرها در سازه ­های غیر خطی

چکیده:

بهبود رفتار ساختمان ها از طریق کاهش اثر بارهای جانبی از موضوعات مطرح و نوین در علم مهندسی سازه است که مبتنی بر کاهش انرژی وارده بر سازه از طریق استهلاک آن می­ باشد. ساختمان ها می توانند در اثر قابلیت شکل­ پذیری، انرژی زیادی را در حین زلزله مستهلک ­نمایند. ظرفیت شکل­ پذیری زیاد در ساختمان، تشکیل مفاصل پلاستیک در برخی از اعضای سازه­ای را طلب می­ کند.

استفاده از سیستم­ های مستهلک کننده انرژی در ساختمان ها باعث می­ شود تا اعضای سازه ­ای همچنان در مرحله ارتجاعی باقی بمانند و در نتیجه از بروز تخریب جلوگیری نمایند. به طور کلی جاذب­ه ی انرژی (میراگرهای الحاقی) به منظور کاستن از پاسخ دینامیکی سازه در برابر باد و زلزله استفاده می ­شوند. مکانیزم عملکرد این وسایل به گونه­ ای است که با آموزش انجام تغییر شکل­ های ویژه، مقدار زیادی از انرژی ورودی به سازه بر اثر بارگذاری دینامیکی را جذب و مستهلک می­ سازند. عملکرد این وسایل موجب می گردد که انرژی دریافتی سایر اعضای سازه ­ای کاهش یافته و در نتیجه تغییر شکل­ زیادی در آن ها ایجاد نشود.

دانلود نمونه

موضوع:

بهسازی قاب خمشی بتنی با استفاده از مهاربند همگرای ضربدری و شورن و مقایسه عملکرد لرزه ای با استفاده از تحلیل دینامیکی غیر خطی

چکیده:

ساختمان هایی که براساس ضوابط لرزه ای نشر اول و دوم آیین نامه 2800 ایران و ما قبل آن طراحی شده اند بر اساس ضوابط جدید ویرایش چهارم2800 و آیین نامه های فعلی ضعیف محسوب می شوند. بنابراین به کارگیری روش های مناسب تقویت لرزه ای برای تامین ایمنی این گونه سازه ها و ساکنان آن ها ضرورت دارد. یکی از روش های تقویت لرزه ای رایج در ایران، تقویت و افزایش شکل پذیری اعضا، گره ها و اتصالات سازه ای ضعیف یا آسیب دیده است.

اما این روش تقویت لرزه ای از نظر عملی و اجرایی با مشکلات فراوانی روبرو است. چرا که این عمل مستلزم جدا کردن اعضای غیر سازه ای از اعضای سازه ای و بیرون کشیدن اسکلت ساختمان از اندودهای معماری است که مسلماً نیاز به صرف هزینه اجرایی بالا و ایجاد اختلال در اسکان و بهره برداری ساختمان دارد. افزودن مهاربند فلزی برای تقویت لرزه ای ساختمان های بتنی به علت مزایایی از جمله افزایش سختی جانبی در کنار کمترین افزایش در وزن ساختمان، عدم ایجاد محدودیت های معماری و امکان ایجاد بازشو در دهانه های مهاربندی شده، مهاربندی قاب های بیرونی و عدم ایجاد اختلال در کاربری ساختمان و…. در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

دانلود نمونه

موضوع:

بررسی رفتار لرزه ای قاب های خمشی نامنظم فولادی با استفاده از روشهای مختلف تحلیل بار افزون

چکیده:

امروزه در جهان، تعداد زیادی از ساختمان ها در هنگام بهره برداری با تغییر کاربری مواجه می گردند که به دنبال این تغییر کاربری ها، جرم طبقات دچار تغییر می گردد. بنابراین احتمال نامنظمی جرم در پلان و طبقات ساختمان وجود دارد.

در سال های اخیر چالش های جدید و بسیاری در طراحی سازه، به ویژه طراحی در برابر بارهای ناشی از زلزله ایجاد شده است. علت عمده ایجاد این چالش ها، ناکار آمد بودن روشهای سنتی طراحی در دو قسمت اقتصادی بودن طرح و رفتار مناسب سازه در برابر زلزله های مختلف بوده است. در آیین نامه های جدید به جای معیار مقاومت از معیار رفتار برای طراحی سازه استفاده می کنند. استفاده از معیار رفتار به این مفهوم است که در یک ساختمان علاوه بر مقدار مقاومت، نحوه توزیع مقاومت در اجزای سازه ای نیز مهم می باشد.

این شیوه طراحی بر اساس رفتار سازه، طراحی بر اساس عملکرد نیز نامیده می شوند. به همین دلیل در سال های اخیر با توجه به نیاز طراحی ساختمان ها بر اساس عملکرد، مهندسین سازه استفاده از تحلیل استاتیکی غیر خطی را پیشنهاد نموده اند. هدف این روش محاسبه ظرفیت مقاومتی و شکل پذیری اعضای سازه با در نظر گرفتن رفتار غیر خطی اعضا و مشخص نمودن عملکرد سازه از روی آن ها می باشد تا بتواند نیازهای سازه در سطوح عملکردی متفاوت را معین نماید.

دانلود نمونه

مشاوره در نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه

دپارتمان فنی و مهندسی موسسه شریف یار به منظور نوشتن پروپوزال مهندسی عمران سازه ، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته مهندسی عمران سازه، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره در نوشتن پروپوزال و طرح های پژوهشی رشته مهندسی عمران سازه اعلام می­ نماید. جهت ثبت سفارش طرح پژوهشی خود فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت پیگیری درخواست، با شما تماس بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
15 + 25 =