نمونه پروپوزال عمران ژئوتکنیک

نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران ژئوتکنیک (خاک و پی)

نمونه پروپوزال عمران ژئوتکنیک موردی است که اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی عمران به دنبال آن بوده تا بتوانند در راستای نوشتن پروپوزال خود از آن بهره ببرند. از طرفی بسیاری از دانشجویان به دنبال مورد مشابه با کار آموزش انجام شده توسط خودشان که به صورت کامل و درست تکمیل شده باشد، می گردند تا با قیاس بین آنها کمبودها را جبران نمایند.

لازم به ذکر است پروپوزال های قرار گرفته در ادامه تماما پروپوزال های آموزش انجام شده توسط موسسه شریف یار بوده که مربوط به سالیان گذشته بوده و با کسب اجازه از دانشجو و همراه با رضایت ایشان به منظور کمک به سایر دانشجویان در سایت قرار گرفته است.

نمونه پروپوزال عمران ژئوتکنیک

موضوع:

بررسی اثر مدفون شدگی پی در آنالیز لرزه ای مخازن سقف ثلبت با در نظر گرفتن اندرکنش خاک- سازه -سیال

چکیده:

مخازن فولادی استوانه ای قائم محتوی مایعات به دو شکل مهار شده و مهار نشده در صنایع نفت و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند. در مخازن مهار نشده هیچ گونه اتصال مکانیکی بین مخزن و شالوده آن وجود ندارد و برش پایه مخزن تنها توسط اصطکاک کف مخزن و شالوده آن تحمل می گردد. در این مخازن لنگر مقاوم ناشی از وزن سقف و دیوار مخزن است.

در صورت فزونی لنگر واژگونی نسبت به لنگر مقاوم، کف مخزن از سطح شالوده جدا گردیده و لذا وزن قسمتی از مایع مخزن در لنگر مقاوم در برابر واژگونی مشارکت می نماید. به علت مشارکت وزن سیال در لنگرخمشی مقاوم از یک سو و ماهیت رفتار اندرکنشی خاک و پی از سوی دیگر، بررسی پدیده بلند شدگی مسئله پیچیده ای است که همچنان یکی از مباحث باز در تحلیل مخازن مهار نشده بوده و مطالعات آزمایشگاهی و تحلیلی درباره آن موضوع همچنان ادامه دارد.

دانلود نمونه

موضوع:

تحلیل پایداری دینامیکی تونل مترو با در نظر گرفتن اندرکنش خاک و سازه مطالعه موردی تونل مترو

چکیده:

با توجه به توسعه و کاربری روز افزون تونل ها و اهمیت آنها در شبکه حمل و نقل بین شهری و درون شهری لازم است پاسخ دینامیکی تونل های شهری در برابر بارهای دینامیکی زلزله مورد بررسی قرار گیرد. از طرفی ایران یکی از کشورهای لرزه خیز جهان است که در امتداد کمربند لرزه خیز آلپ هیمالیا قرار دارد . فلات ایران در چند صد سال اخیر شاهد وقوع زمین لرزه های مخرب و ویرانگری بوده که تلفات و خسارات سنگینی را به همراه داشته است.

با توجه به موقعیت ایران و شواهد تاریخی ثبت شده، تحلیل دینامیکی تونل ها در برابر بار زلزله امری ضروری به نظر می رسد.بطور کلی، بارهای طراحی لرزه ای برای سازه های زیر زمینی از نظر تغییر شکل ها و کرنش هایی که به سازه توسط زمین اطراف اعمال می شود، تعیین می شوند. در مقابل، سازه های مستقر بر روی سطح زمین تحت بار هایی اولیه در اثر شتاب زمین طراحی می شوند. تغییر شکل های زمین بکر در اثر بارگذاری لرزه ای تعیین شده و سازه زیر زمینی تحت ترکیب تغییر شکل های طراحی می شود.

این روش، زمانی رضایت بخش خواهد بود که اندازه لرزه ها کوچک باشد و یا سازه های زیر زمینی در یک محیط نسبتا سخت مانند سنگ احداث شوند. در روش شبه استاتیکی، تغییر شکل هایی که به سازه توسط زمین وارد می شوند به صورت بار استاتیکی محاسبه شده و از این رو ، اندرکنش بین خاک – سازه و اثرات انتشار موج در نظر گرفته نمی شود. در روش دینامیکی، اندرکنش دینامیکی خاک و سازه با استفاده از روش های عددی همانند روش المان محدود و تفاضل محدود آموزش انجام می پذیرد.

دانلود نمونه

موضوع:

تحلیل اندرکنش پیچ سنگ با زمین به روش همگرائی و همجواری

چکیده:

پایدارسازی تونل ها بوسیله پیچ سنگ ها را می توان از پرکابرد ترین نوع تسلیح در سازه های زیر زمینی به شمار آورد. تعیین مسلح کننده های توده سنگ به طور گسترده ای به مشاهدات میدانی زیر زمین و روش های تجربی بستگی دارد. با این وجود، در سال های اخیر ، استفاده از روش های تحلیلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.طراحی دقیق و مناسب پیچ سنگ ها به منظور تسلیح و تثبیت پایداری حفاری های زیر زمینی به درک صحیحی از تاثیر وجود پیچ سنگ ها در بهبود ویژگی های توده سنگ و همچنین مکانیزم این مسلح کننده ها در روش همگرایی- همجواری نیاز دارد.

با این وجود، از سوی دیگر، در نظر گرفتن مفاهیم اندرکنشی زمین و حائل به سیستم نگهدارنده تونل مانند حائل های بتنی و فولادی قابل اعمال به پیچ سنگ ها و کابل ها که امروزه بطور گسترده ای مورد توجه قرار گرفته اند، نیستند. دلیل آن این است که این مسلح کننده ها بطور مستقل از توده سنگ عمل نمی کنند، از این رو تغییر شکل هایی که هم در توده سنگ و هم در سیستم حائل رخ می دهند را نمی توان از هم جدا نمود.

دانلود نمونه

نوشتن پروپوزال کارشناسی ارشد مهندسی عمران ژئوتکنیک (خاک و پی)

دپارتمان فنی و مهندسی موسسه شریف یار به منظور نوشتن پروپوزال مهندسی عمران ، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک (خاک و پی)، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره در نوشتن پروپوزال و طرح های پژوهشی رشته مهندسی عمران ژئوتکنیک (خاک و پی) اعلام می­ نماید. جهت ثبت سفارش طرح پژوهشی خود فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت پیگیری درخواست، با شما تماس بگیرند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
17 + 16 =