نمونه پروژه کارشناسی ارشد مهندسی برق – کنترل

نمونه پروژه کارشناسی ارشد مهندسی برق – کنترل

نمونه پروژه برق کنترل موردی است که اغلب دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی برق گرایش کنترل به دنبال آن بوده تا بتوانند در راستای نوشتن پروژه خود از آن بهره ببرند. از طرفی بسیاری از دانشجویان به دنبال مورد مشابه با کار آموزش انجام شده توسط خودشان که به صورت کامل و درست تکمیل شده باشد، می گردند تا با قیاس بین آنها کمبودها را جبران نمایند. از طریق مقایسه کار خود با پروژه های آموزش انجام شده می توان به دیگر جنبه های تحقیقاتی پیرامون موضوع پروژه پی برد.

لازم به ذکر است پروژه های قرار گرفته در ادامه ، پروژه های گردآوری شده از منابع مختلف بوده و موسسه شریف یار در مورد صحت و یا کیفیت این پروژه ها هیچ تضمین و ادعایی ندارد.

نمونه پروژه برق کنترل

موضوع:
طراحی و پیاده سازی کنترل تطبیقی و سنکرونیزاسیون سیستم آشوب گونه با مدل نامعین و کاربرد آن در افزایش ضریب امنیتی مخابره اطلاعات

چکیده:

روشهای نوین رمزگذاری (Coding) اطلاعات و کاربرد در مخابره امن (cation (Secure Communica امروزه اهمیت فراوانی یافته و توجه بسیاری از محققان را به خود جلب کرده است. در این میان روشی ارجح است که دارای کیفیت مناسبی بوده امنیت بالاتری را برای سیستم ایجاد نماید.

یکی از روشهای که در چند دهه اخیر برای این منظور پیشنهاد شده و مورد بررسی تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، بهره برداری از سیستمهای آشوبگون و روشهای کنترلی این سیستمها به خصوص کنترل تطبیقی و سنکرونیزاسیون آشوب برای رمزنگاری اطلاعات می باشد، در این روش با استفاده از خصوصیات منحصربفردی که پدیده ها و سیستمهای آشوبناک دارند مانند حساسیت بالا به شرایط اولیه و تغییرات پارمترها میتوان امنیت خوب و قابل قبولی را در مخابره اطلاعات فراهم نمود.

هدف از این پروژه طراحی و پیاده سازی کنترل تطبیقی و سنکرونیزاسیون آشوب و بهره گیری از آن در افزایش ضریب امنیتی مخابره و انتقال اطلاعات بوده است که از سیستمهای آشوب چوا (Chua) و لو (Lu) برای رمزنگاری اطلاعات و از روش سویچینگ بین نواحی جذب آشوب (CSK) برای پنهانسازی و انتقال اطلاعات استفاده شده است.

دانلود نمونه پروژه برق کنترل 1

موضوع:

کنترل تطبیقی مقاوم پدیده سرج در کمپرسورهای گریز از مرکز

چکیده:

ناپایداری سرج عبارتست از نوسانات یک بعدی که منجر به افزایش فشار و فلوی جرمی کمپرسور می گردد. سرج ناحیه کاری سیستم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و راندمان ان را کاهش می دهد و نهایتا منجربه آسیب کل سیستم می گردد. این پدیده در نرخهای فلوی جرمی کم کمپرسور رخ می دهد و نتیجه ان ایجاد نوسانات با دامنه بزرگ در فشار و نرخ فلوی جرمی خروجی از کمپرسور است.

تاکنون کارهای زیادی برای حذف مشکل سرج آموزش انجام شده است و بیشتر این کارها براساس کار گرایتزر (1976) و موره (1986) می باشند؛ زیرا این افراد اولین کسانی بودند که مدلهای دیتامیکی را برای آنالیز و طراحی سیستمهای کنترل جهت سیستمهای فشرده سازی و پایدارسازی آنها، پیشنهاد نمودند و مدلهای ارائه شده توسط آنها بطور گسترده ای مورد استفاده و بهره برداری سایر محققین این زمینه کاری قرار گرفته است. در این پروژه هدف ما طراحی و پیاده سازی کنترلر تطبیقی سرج برای کمپرسور سرج برای کمپرسور گریز از مراکز با دور متغییر است.

دانلود نمونه پروژه برق کنترل 2

موضوع:

کنترل ولتاژ ثانویه ترانسفورماتور با به کارگیری تپ چنجر و جبرانگر استاتیکی توان راکتیو

چکیده:

کنترل ولتاژ در یک شبکه قدرت همواره یکی از مهمترین چالشهای صنعت برق بوده است. از این رو در این پروژه، به منظور دستیابی به ولتاژ با دامنه ثابت و مطلوب، از ترکیب همزمان ترانسفور ماتورهای مجهز به تپ چنجر و جبرانگرهای استاتیکی توان راکتیو استفاده شده است؛ و از آنجایی که سرعت پاسخگویی SVC و ULYC متفاوت می باشد بایستی در ترکیب آنها، سیاستهای کنترلی ویژهای در نظر گرفته شود تا از این طریق بتوان با ایجاد نوعی هماهنگی در ترکیب، در امر کنترل از مشارکت هر دو المان بهره برد.

با توجه به دینامیک گسسته ULTC و همچنین به سبب آنکه مشخصه کنترلی جدیدی که برای SVC مد نظر قرار داده شده است، دارای طبیعتی های برید، یعنی ترکیبی از دینامیک پیوسته و گسسته می باشد، جهت طراحی سیستم کنترل هماهنگ کننده از نظریه کنترل نظارتی بهره گرفته می شود. مزیت استفاده از این روش را می توان به طور خلاصه عدم نیاز به در نظر گرفتن مسائلی از قبیل وجود تاخیر زمانی، وجود باند مرده در دینامیک تپ چنجر و یا غیرخطی بودن رفتار فرآیند برشمرد؛ اما چالش اساسی در به کارگیری این نظریه، مشکلات مربوط به پیاده سازی عملی آن می باشد.

دانلود نمونه پروژه برق کنترل 3

موضوع:

مدیریت هوشمند بحران در چارچوب سیستم C4I در سیستم های ابعاد وسیع

چکیده:

موضوع این تز مدیریت بحران در سیستمهای ابعاد وسیع در قالب C4I می باشد که در سالیان اخیر در کابردهای نظامی مورد استفاده قرار گرفته است. حروف C4I مخفف کلمات انگلیسی Command, Control, Computer) Intelligence,Communion, ) می باشد که بدلیل نیاز به هماهنگی و یکپارچگی میان آنها و لزوم وحدت، رویه این اجزاء در یک سیستم فرماندهی عملیات مجموعا در این قالب قرار داده شده اند، در یک دید فراگیرتر سیستمهای ابعاد وسیع نیز همگی دارای این اجزاء خواهند بود و در نتیجه این قالب می تواند یک بستر مناسب برای بررسی امر هماهنگی (Coordination) و یکپارچگی Integration در سیستمهای ابعاد وسیع مورد تحقیق قرار گیرد.

مدیریت عملیات نظامی بدلیل و امکان تخریب بالای تجهیزات و ملزمات آن، از لحاظ حالت بحران، نسبت به سایر سازمانها ارجعیت دارد. لذا به منظور بررسی مدیریت بحران در سیستمهای ابعاد وسیع به نحوه عملکرد مدیریت یک یگان نظامی (پایگاه هوایی) در شرایط عملیاتی پرداخته می شود. کاری که در این پروژه صورت گرفته ابداع یک ساختار مولکولی و استفاده از روش شبکه عصبی MOSM برای المانهای موجود در یک پایگاه و نحوه ارتباط و تعامل بین المانهای موجود می باشد و عملا پنج عنصر تشکیل دهنده C4I در این ساختار حضور فعال دارند که با هماهنگی بین این پنج عنصر تمام مسائل گفته شده در بالا را میتوان با صرف زمان کم و بهره بیشتر و سرعت بالاتر آموزش انجام داد. در این حالت اطلاعات از طریق سنسورها و وسائل ارتباطی بطور لحظه ای و آنی در اختیار فرمانده  (از طریق سیستم کامپیوتر) قرار می گیرد.

دانلود نمونه پروژه برق کنترل 4

موضوع:
مقاوم سازی روش خطی سازی فیدبک برای سیستم های چند ورودی-چندخروجی براساس تکنیک LMI با در نظر گرفتن ملاحظات عملی

چکیده:

خطی سازی فیدبک یک سیستم غیرخطی، کاربردهای بسیار زیادی در کنترل سیستمها و فرآیندهای غیرخطی دارد. این روش در کنترل سیستمهای غیرخطی قدرتمند و کارآمد ظاهر شده قابلیتهای قابل توجهی دارد. در این پروژه ابتدا به معرفی مختصری از این روش پرداخته و مزایا و معایب آن نیز مطرح می شود.

از جمله محدودیتهای این روش:

  1.  عملکرد مناسب در بخش خاصی از سیستمهای غیرخطی
  2.  نیاز به دسترسی به کلیه متغیرهای حالت سیستم
  3.  مقاومت کم در مقابل نامعینی ها می باشد.

محدودیت اول ناشی از آن است که بکارگیری این روش مستلزم برآورده شدن شرایطی همچون اینولتیو بودن، وجود درجه نسبی مشخصی و مینیمم فاز بودن سیستم می باشد. محدودیت دوم و سوم نیز حاکی از نیاز این روش به داشتن مدلی دقیق از سیستم است تا حذف قسمتهای غیرخطی و دستیابی به فرم کاملا خطی صورت پذیرد. در راستای مورد سوم، لازم بذکر است که در حضور عدم قطیعت ها، این روش به یک خطی سازی غیر دقیق منجر شده و در نتیجه پایداری و کارایی سیستم کاهش می یابد.

با توجه به مطالب عنوان شده، در ادامه این پروژه سعی بر ان است که به منظور مقاوم سازی روش خطی سازی با فیدبک در مقابل نامعینی های پارامتری، به کمک روش نامساوی ماتریس خطی،LMI، یک بخش مقاوم کننده به کنترل کننده خطی ساز با فیدبک اضافه شود، به طوری که سیستم غیرخطی قادر به دنباله روی مرجع به طور مطلوب در گستره تغییرات پارامترها از مینیمم تا ماکزیم مقدار آنها باشد.

دانلود نمونه پروژه برق کنترل 5

مشاوره در نوشتن پروژه کارشناسی ارشد مهندسی برق – کنترل

دپارتمان فنی و مهندسی موسسه شریف یار به منظور مشاوره در نوشتن پروژه مهندسی برق ، متشکل از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور در رشته مهندسی برق – کنترل ، بدین وسیله آمادگی خود جهت مشاوره ، نوشتن پروژه و طرح های پژوهشی رشته مهندسی برق – کنترل اعلام می­ نماید. جهت ثبت سفارش طرح پژوهشی خود فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت پیگیری درخواست، با شما تماس بگیرند.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش از فرم زیر استفاده نمایید: