بهترین نرم افزارهای کامپیوتری برای دانشجویان

بهترین نرم افزارهای کامپیوتری برای دانشجویان

نرم افزارها نقش مهمی در آموزش انجام تحقیقات و پروزه های دانش آموزی و دانشجویی دارند. طیف وسیعی از نرم افزارهای دانشجویی برای استفاده بر روی کامپیوترهای شخصی و لپ تاپ عرضه شده اند که هر کدام به نوعی به بهره برداری بیشتر دانشجویان از فضای مجازی و اینترنت منجر می شوند. نظر به اهمیت این موضوع ترجمانو به معرفی چند نرم افزار دانشجویی کاربردی تر می پردازد.

Evernote

این برنامه از نرم افزارهای دانشجویی برای یادداشت برداری است که مثل یک دستیار مجازی به دانشجو کمک می کند. برای یادداشت برداری از صفحات وب سایت، مقالات و هر نوع سندی می توان روی Evernote حساب کرد.از همه مهم تر این که تشخیص دستنویس ها نیز با Evernote  میسر است. با نصب این دستیار مجازی هر نوع فایل با هر نوع فرمتی قابل یادداشت برداری و ذخیره سازی و جستجومی باشد.

امکان نام و برچسب گذاری بر روی فایل های متنی و تصویری در هنگام ذخیره سازی می تواند بازیابی فایل ها را ساده تر کند.  قابلیت این نرم نرم افزار در کنفرانس ها و ارائه پروژه بیشتر مشخص خواهد شد. Evernote از نرم افزارهای دانشجویی رایگان می باشد.

AudioNote

AudioNote نرم افزار صوتی و تایپ به صورت هم زمان است که برای هر دانشجویی مورد نیاز می باشد. هنگام شرکت در کنفرانس های علمی با این نرم افزار هم نکات مهم را یادداشت کنید و هم صدای سخنران را ضبط کنید. هنگام باز پخش هم زمان با صدا، کلمات یادداشت شده پر رنگ به نمایش درمی‌آید که نقش مهمی در یادگیری دارد.از نرم افزارهای دانشجویی رایگان است که امکان کپی برداری و اشتراک گذاری ، به تفکیک صدا و یا متن را داراست.

Amazon Kindle

یکی از محبوب ترین نرم افزارهای دانشجویی، برنامه های کتاب یاب می باشند. Amazon Kindle امکان دسترسی به بیش از 1 میلیون نشریه را فراهم کرده که به طور مرتب نیز این لیست به روز رسانی می شود و تازه ترین نشریات را ارائه می دهد. اغلب کتاب ها به زبان انگلیسی می باشند که باید ترجمه شوند. دیکشنری همراه در نرم افزار تا حدودی می تواند مؤثر باشد ولی نشریات تخصصی باید ترجمه تخصصی شده و مورد استفاده قرار گیرند.

امکان تنظیم رنگ، فونت، پس زمینه و بسیاری امکانات دیگر در این نرم افزار دانشجویی رایگان فراهم شده است. مطالعه اکثر کتاب های ارائه شده در این برنامه رایگان بوده و تنها مطالعه تعداد محدودی از کتب هزینه به همراه دارد.

شریف یار قصد ارائه دیگر نرم افزارهای دانشجویی مورد نیاز و قابل نصب بر روی ویندوز را داشته و به مرور دیگر برنامه های رایگان و یا پولی برای استفاده دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید