نحوه نوشتن اهمیت و ضرورت تحقیق در پایان نامه

نحوه نوشتن اهمیت و ضرورت تحقیق در پایان نامه

یکی از بخش‌های فصل یک پایان نامه “اهمیت و ضرورت تحقیق (Significance of the study)” است که در آن شما باید در مورد کاربردهای موضوع مورد بررسی شده در پایان نامه بنویسید. همچنین در این بخش باید توضیح داده شود که پژوهش شما برای چه کسانی مفید بوده و پایان نامه شما برای چه سازمان‌ و ارگانی مفید خواهد بود.

در این بخش، شما باید خوانندگان، استادان و داوران خود را متقاعد سازید که موضوع پایان نامه شما ارزش پژوهش را داشته است؛ به همین دلیل نگارش این بخش اهمیت ویژه‌ای دارد.

در این مطلب تلاش شده تا در مورد نحوه نوشتن اهمیت و ضرورت تحقیق در پایان نامه و نکات مرتبط با آن توضیحاتی ارائه شود. در این بخش باید در مورد اهمیت متغیرها و ضرورت تحقیق توضیح داده شود.

اهمیت متغیرها

در مورد اهمیت متغیرها و نقش آن‌ها در حوزه مطالعاتی موضوع پایان نامه بنویسید.

چگونه متغیرهای تحقیق بر روی علم موجود تأثیر می‌گذارند، زندگی ما را ساده‌تر می‌کنند و یا شیوه کار ما را تغییر می‌دهند.

یک پاراگراف در مورد اهمیت هر متغیر بنویسید.

اهمیت و ضرورت تحقیق

مسئله و مشکل بررسی شده در پایان نامه را بیان کنید. در این بخش باید توضیح داده شود که چه مسئله و شکافی در مطالعات قبلی وجود داشته، نادیده گرفته شده و در هیچ تحقیقی دیگری مورد مطالعه قرار نگرفته است.

در حالی که شما در مورد اهمیت موضوع و متغیرهای پایان نامه می‌نویسید، باید در این بخش به طور کامل توضیح دهید که مطالب پایان نامه چرا، چگونه، چطور و برای چه کسانی مفید خواهد بود.

در پاراگراف‌های بعدی، خواننده را متقاعد کنید که مسئله بررسی شده، موضوعی مهم بوده و روش شما برای این مسئله راه‌حلی مفید است.

هر یک از پاراگراف‌ها را تا آنجا که می‌توانید توضیح دهید. با دلیل و مدرک نشان دهید که یافته‌های شما با نتایج دیگر محققان هم‌سو است.

هنگام نوشتن اهمیت و ضرورت تحقیق در پایان نامه از زمان حال ساده و در پروپوزال از زمان آینده استفاده کنید.

لینک‌های مفید دیگر را نیز مطالعه کنید.
نکات مهم در نگارش پروپوزال
دانلود رایگان پایان نامه
فصل‌های رساله دکتری

1 دیدگاه برای “نحوه نوشتن اهمیت و ضرورت تحقیق در پایان نامه

  1. سلام.

    تشکر از مطلب مفیدی که گذاشتید

    خیلی به کارم اومد، ممنون.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.