مدیریت بهداشت و درمان

مدیریت بهداشت و درمان

مدیریت

یک عامل تعیین کننده در سرنوشت هر سازمان است و می تواند منجر به اعتلای سازمان، رضایت کارکنان و ارباب رجوع، کاهش هزینه ها و بالا رفتن کیفیت خدمات گردد. مدیریت استفاده بهینه از منابع برای رسیدن به اهداف یک سازمان است. برای مثال هدف یک کارخانه صنعتی، افزایش تولید و کاهش هزینه است در حالی که در بخش خدمات بهداشتی درمانی، هدف یک سازمان، ارتقای سطح بهداشت  و سلامتی جامعه، کاهش نرخ مرگ و میر در اقشار مختلف جامعه و ارتقای آموزش پزشکی است و به همین دلیل تعریف بهره وری در یک سازمان خدماتی درمانی با یک سازمان صنعتی یا بازرگانی فرق دارد. یعنی در یک بیمارستان، بهره وری مالی در مرحله اول قرار نمی گیرد .

مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی رشته‌ای است چند نظامی، شاخه‌ای از علوم انسانی با کاربرد در حیطه علوم پزشکی، که مدیر با هدایت تشکیلات انسانی و اخذ تصمیمات مطلوب و استفاده مؤثر و کارآ از منابع، مادی و انسانی، از طریق برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت برای دستیابی به اهداف مؤسسات خدمات بهداشتی و درمانی براساس نظام ارزشی مورد قبول جامعه، ایفای نقش می‌کند. هدف کلی از برنامه آموزشی دانشجویان کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، تأمین نیروی انسانی توانمد برای پذیرش مسئولیت‌های اداری و اجرایی واحدهای مختلف بهداشتی و درمانی بمنظور افزایش کارآیی و اثر بخشی و ارتقاء ابعاد کیفیت خدمات سازمانهایی است که عهده دار سلامت جامعه‌اند.

موسسه شریفیار با کارشناسانی مجرب، آماده همکاری در زمینه های آموزش انجام پروژه درسی ، نگارش مقالات ، پروپوزال ، پروژه و … می باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.