سفارش پایان نامه ارشد

منظور از سفارش پایاننامه واگذاری انجام  آن برنامه، فعالیت و تحقیق به فرد یا شرکت دیگر است. اما نکته بسیار مهم این است که انجام پایاننامه توسط خود شرکت و فرد مسئول به پیشرفت آن شرکت و شخص (به‌خصوص فرد دانشجو) کمک می‌کند. در این مطلب تلاش شده است تا اهمیت انجام پایاننامه توسط خود دانشجو مورد بررسی قرار گیرد.

هدف از انجام پایاننامه دانشجویی

منظور از انجام پایاننامه دانشجویی همان نگارش پایان نامه کارشناسی است. پایاننامه دانشجویی یکی از واحدهای اختیاری است که دانشجویان رشته‌های علوم مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و هنر در سال آخر دوره‌ کارشناسی اخذ می‌کنند. هدف از ارائه واحد پایاننامه دانشجویی در مقطع کارشناسی، یادگیری عملی و کاربردی واحدهای درسی پاس شده است. آماده‌سازی دانشجویان برای پیشبرد وظایفی خاص و تجزیه‌وتحلیل یک وضعیت مشکوک و نابه‌سامان در یک شرکت از دیگر اهداف انجام پایاننامه‌های دانشجویی است. همه این فعالیت‌ها به دانشجویان کمک می‌کنند تا توانایی حل مشکل را در محیط کاری آینده داشته باشند.

از دیگر اهداف اصلی پایان نامه کارشناسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         انجام تحقیقات مستقل علمی

هر دانشجو باید در رشته خود توان برنامه‌ریزی و انجام تحقیقات مستقل را داشته باشد. دانشجویان نحوه مصاحبه، انجام نظرسنجی، انجام تحقیقات کتابخانه‌ای و میدانی و نحوه تفسیر داده‌ها را با انجام پایاننامه‌های دانشجویی آموزش می‌بینند.

·         آماده‌سازی دانشجویان برای انجام تحقیقات در مقاطع تحصیلات تکمیلی

انجام پایاننامه در دوره کارشناسی، دانشجویان را قادر می‌سازد تا مهارت لازم را برای نگارش مقاله و پایان نامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشته باشند.

·         توانایی پیدا کردن و ارزیابی منابع اطلاعاتی

دانشجو با راهنمایی استاد خود با نحوه انتخاب موضوع، دانلود مقاله و پایان نامه و نحوه مطالعه منابع اطلاعاتی آشنا می‌شود. هدف این است که عادت جستجو در منابع اطلاعاتی آنلاین و کتابخانه‌ای، توانایی ارزیابی داده‌های جمع‌آوری شده و ادغام داده‌های اولیه با خروجی‌های اصلی تحقیق در دانشجو ایجاد شود.

·         همکاری نزدیک با اساتید مشاور پایان نامه

برای انجام پایاننامه دانشجویی هم جلسات مشاوره هفتگی بین دانشجو و استاد تشکیل می‌شود و این یک فرصتی منحصربه‌فرد برای تجربه انجام تحقیق با راهنمایی یک فرد متخصص، دریافت بازخورد و راهنمایی از او در مورد روند تحقیق و نوشتن پایان نامه است.

علت سفارش پایاننامه

با توجه به موارد بیان شده، دانشجو باید برای انجام پایاننامه خود وقت و حوصله کافی داشته باشد. از طرف دیگر بسیاری از اساتید وقت کافی برای مشاوره به دانشجویان کارشناسی را ندارند. به طبع انجام چنین فعالیتی بدون راهنمایی فرد متخصص در تجربه اول، کاری بسیار سخت است. همه این عوامل دست‌به‌دست هم می‌دهند تا دانشجویان به فکر برون‌سپاری پایاننامه‌های خود بیفتند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
24 + 21 =