چرا ترجمه مقاله علمی اهمیت دارد؟

چرا ترجمه مقاله علمی اهمیت دارد؟

یافته های پژوهشی و مستندات تحقیقاتی در قالب مقالات علمی در ژورنال های بین المللی به چاپ رسیده و برای استفاده دیگر محققین و دانشجویان در سراسر جهان عرضه می شوند. ترجمه مقاله علمی ضرورتی است که دسترسی به منابع معتبر را میسر می کند.

ترجمه انگلیسی به فارسی

شکی نیست که زبان علمی در سراسر جهان انگلیسی است و برای استفاده از مقالات علمی سایر ملل، باید مقالات انگلیسی به فارسی ترجمه شوند که این کار مستلزم استفاده از مترجم با تجربه و ترجمه تخصصی در زمینه علمی مورد نظر است. دانشجویان ارشد و دکتری برای آگاهی از علم روز دنیا و ارتقای سطح علمی باید بتوانند از منابع معتبر بهره ببرند. ترجمه مقاله علمی برای آموزش انجام پایاننامه ارشد بسیار الزامی است. مقالات علمی به طور اختصاصی در پایاننامه مورد استناد قرار گرفته و اهمیت بسیاری دارند.

ترجمه مقاله علمی

ترجمه فارسی به انگلیسی

در داخل کشور پژوهشگران بسیاری تمایل به چاپ مقاله در سطح بین الملل دارند که ترجمه مقاله در چنین مواردی اجتناب ناپذیر است. یک پایاننامه ارشد مناسب می تواند تبدیل به مقاله ای قوی شده و برای انتشار در ژورنال های بین المللی ارسال شود ولی فبل از هر چیزی باید پایاننامه ترجمه شود.

ترجمه تخصصی برای مقالات علمی

مقالات علمی حاصل نتیجه تلاش محققین است و نمی توان با ساده انگاری و ترجمه غیر آگاهانه از بار علمی مقاله کاست. تصور کنید استفاده از نرم افزارهای ترجمه و یا مترجم بی تجربه چه ضربه سنگینی بر پیکره دانش وارد خواهد آورد. به این جهت وجود مترجم با تجربه و تحصیلکرده نیازی است بدون جایگزین. در ترجمه مقاله علمی، تنها تسلط بر زبان مادری و زبان مقصد ملاک خوبی نیست بلکه مترجم باید بتواند در حوزه علمی وارد شده و با اصطلاحات تخصصی مربوط به رشته مورد نظر به خوبی آشنا باشد. ترجمه لغت به لغت در این موارد فاجعه آمیز خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
17 + 20 =