MENUMENU

چگونه یک بیان مساله بنویسیم؟

۹فروردین
بیان مساله تاثیرگذار

چگونه یک بیان مساله بنویسیم؟

برای نوشتن پروپوزال و انجام پایان نامه باید بتوانید مراحل زیادی را به درستی انجام دهید. یکی از مهم ترین موارد در پروپوزال نویسی بیان مساله است که باید با دقت هرچه تمام تر تنظیم شود. یک بیان مساله خوب می تواند پژوهش مورد نظر را موجه نشان دهد. بیان مساله،ذکر اهمیت موضوع برای خواننده است و در مورد مشکل و مسئله تحقیق، بحث می کند.

نحوه نگارش بیان مساله

اولین قسمت برای بیانیه مساله خوب می تواند اهمیت مشکل را بیان کند..مسئله باید به صورت سوالی بیان شود به این ترتیب تلاش برای کشف مجهول و یافتن پاسخ سوال، بیشتر جلب توجه می کند. حداقل در سه جمله مسئله و مشکل اصلی را ذکر کنید. ذکر اهمیت تحقیق برای سازمان ذیربط از اهم موارد است. در این قسمت می توانید از نظریه های مختلف در ارتباط با این مشکل استفاده کرده و اشاره ای به تحقیقات پیشین داشته باشید. در یک بیان مساله خوب و اصولی باید همه اصطلاحات تخصصی شرح داده شود و از به کارگیری لغات غیرمعمول اجتناب شود.

بیان وضعیت موجود بخش دوم از نگارش بیان مساله است که باید بتوانید با استفاده از آمار و ارقام، اسناد و منابع معتبر، وضعیت مسئله را در جامعه شرح دهید. در واقع ضروری است وضع موجود و جدیدترین آمار را بیان کنید. پژوهش های انجام شده و نتایج به دست آمده از تحقیقات را به صورت اختصاری در بیان مساله قوی بنویسید.

قسمت نهایی بیان یک مساله باید به پیش بینی آینده در مورد مساله پرداخته شود. در واقع پژوهشگر در نهایت اعلام می کند که در صورتی که این تحقیق صورت نگیرد، جامعه با چه مشکل و یا دشواری در آینده مواجه خواهد شد. بیان مساله باید بتواند عواقب ناشی از اجرا و یا عدم اجرای طرح را پیش بینی کرده و نقش موثر پژوهش خود را در حل مسئله شرح دهد. در قسمت پایانی می توانید با ذکر جزئیات، نوع پژوهش مورد نظر را شرح دهید. لازم به ذکر است که این موارد باید با استفاده از آماری منطقی و بر اساس شواهد تنظیم شود تا بتواند ضرورت انجام پژوهش را توجیه کند.

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

سفارش سریع

شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

برچسب های متداول

انجام پایان نامه (120) انجام پایان نامه ارشد مدیریت (45) انجام پایان نامه مدیریت (46) انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت (45) انجام پروپوزال مدیریت (46) انجام پروژه دانشجویی مدیریت (45) تحقیق در مدیریت (45) تحقیق مدیریت (45) تحقیق مدیریت زمان (45) خرید پروپوزال مدیریت (45) خلاصه پایان نامه مدیریت (45) رساله مدیریت (45) رشته مدیریت (45) سفارش پایان نامه مدیریت (45) سفارش پروپوزال مدیریت (45) عناوین پایان نامه های مدیریت (45) عنوان پایان نامه مدیریت (45) مدیریت (46) مدیریت بازاریابی (45) مدیریت پروژه عمرانی (44) مقاله و پایان نامه دانشجویی (84) موضوعات پایان نامه مدیریت صنعتی (45) موضوع پایان نامه (164) موضوع پایان نامه دکتری مدیریت (45) نمونه پایان نامه (122) نمونه پروپوزال (121) وبلاگ شریف یار (82) پایان نامه ارشد مدیریت آموزشی (45) پایان نامه دکتری مدیریت آموزشی (45) پایان نامه رایگان مدیریت (45) پایان نامه مدیریت (47) پایان نامه مدیریت آموزشی (45) پایان نامه مدیریت بحران (45) پایان نامه مدیریت جهانگردی (45) پایان نامه مدیریت دانش (45) پایان نامه مدیریت ریسک (45) پایان نامه مدیریت زمان (45) پایان نامه های رشته مدیریت (45) پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت (44) پرسشنامه مدیریت (45) پروپوزال مدیریت (46) پروپوزال مدیریت آموزشی (45) پروژه مدیریت (44) پروژه مدیریت جهانگردی (45) پروژه کارشناسی مدیریت دولتی (45)

درخواست يا سفارش خود را از طريق فرم زير ارسال نماييد

جهت سفارش مشاوره و آموزش پروژه در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل sharifyar4@gmail.com اطلاعات مد نظر خود را سفارش دهید.این وب سایت در سایت ساماندهی پایگاه های اینترنتی با کد شامد 1-2-719941-65-4-2 ثبت و تایید شده است.