بررسی ایندکس بودن ژورنال در ISI

بررسی ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI

۱۶ فروردین ۱۳۹۶

بررسی ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI

یکی از راه های بررسی ایندکس بودن مجلات این است که نام مجله در لیست تامسون رویترز ثبت شده باشد. بررسی ایندکس از این طریق به سادگی امکان پذیر است که در این مطلب به آن پرداخته می شود.

شرکت Thomson Reuterss

Institute for Scientific Information با نام اختصاریISI ،موسسه ای است که با هدف چاپ مقاله علمی در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده است. این مرکز در سال ۱۹۹۲ در اختیار موسسه علمی تامسون قرار گرفت و با نام شرکت Thomson Reuterss به فعالیت پرداخت. این موسسه در واقع یک پایگاه علمی برای کتاب ها و مقالات محسوب می شود که در حال حاضر قوی ترین پایگاه داده های علمی نیز می باشد.

در ایران ملاک ارزشیابی پژوهش ها، نگارش و چاپ مقاله ISI و ISC می باشد و آنچه مهم است ژورنالی است که مقاله را به چاپ می رساند. به بیانی دیگر ارزش تحقیق با مقاله استخراجی از آن و انتشار در مجله ISI مشخص می شود. چاپ مقاله ISI می تواند امتیازاتی را برای پژوهشگر به همراه داشته باشد. نظر به اهمیت این موضوع شریف یار  با چاپ تضمینی مقاله در در نظر دارد بررسی ایندکس بودن ژورنال در سایت ISI را شرح دهد

بررسی ایندکس در ISI THOMSON REUTERS

ایتدا وارد سایت تامسون رویترز شده و قسمت Master Journal List را انتخاب کنید. از این آدرس:

http://ip-science.thomsonreuters.com/cgi-bin/jrnlst/jloptions.cgi?PC=master

در این قسمت سه گزینه برای بررسی ایندکس وجود دارد.

  • اگر شماره ISSN  را داشته باشید می توانید این شماره را بدون فاصله بنویسید و جستجو کنید.
  • نام ژورنال یکی دیگر از راه های جستجو می باشد که باید کامل و با حروف بزرگ نوشته شود.
  • مخفف نام ژورنال که آن هم با حروف بزرگ نوشته می شود.

دقت کنید که نوع ورودی بر اساس یکی از این سه مورد انتخاب شود. مثلا وارد کردن ISSN  و انتخاب نام ژورنال صحیح نیست. با انتخاب نوع ورودی جستجو را آغاز کنید. چنانچه در نتیجه جستجو نام و مشخصات ژورنال در بررسی لیندکس ISI دیده شد به مفهوم این است که ژورنال مورد نظر در فهرست ایندکس ISI قرار دارد. لازم به ذکر است که ضریب ارجاع  و ایمپکت فاکتور در این جستجو لحاظ نمی شود، تنها نمایه بودن و  لیست ژورنالهای ISI بررسی می شود.

 

 

جهت سفارش مشاوره در نگارش و یا چاپ مقاله، در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل mak.project2017@gmail.com  خواسته  مد نظر خود را سفارش دهید.

ارسال درخواست:

برای مشاوره و یا سفارش از فرم زیر استفاده نمایید:

واحد پروژه

شماره تماس خود را وارد نمایید تا پشتیبان تخصصی با شما تماس بگیرند.

سفارش سریع

همچنین می توانید برای ثبت سفارش عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید