پروپوزال و پروژه مهندسی مواد و متالوژی

پروپوزال و پروژه مهندسی مواد و متالوژی

شناخت مواد از زمانهای دور باعث شده تا بشر به دست آوردهای جدید دست یابد، اگر بخواهیم تاریخچه ای برای شناخت مواد تعریف کنیم شاید بتوان آن را به پیدایش عصر آتش نسبت داد، بشر دریافت با پختن گل در آتش می تواند آجر ساخته، با ذوب کردن آهن می تواند به آن شکل دهد و بسیاری امور دیگر، بدین شکل شناخت مواد به مرور شکل گرفت. چیزی امروزه در رشته شناخت مواد و متالوژی به آن پرداخته می شود فراتر از مواردیست که نام برده شد.آموزش انجام پروژه مهندسی مواد و متالوژی یکی از کاربردی ترین تحقیقات در این زمینه است پروپوزال و پروژه مهندسی مواد و متالوژی .

بشر امروزی دیگر کارش با مواد قابل لمس به اتمام رسیده و در پی کشف و ترکیب موادی ست که با چشم دیده نمی شوند، و حتی در پی آن هستند که از ترکیبات مواد و عناصر به مواد جدیدتری دست یابند. در مشاغل حفر و استخراج معدن اگر شناخت مواد آموزش انجام نشود ممکن است خسارات جبران ناپذیری به کارگران و محیط وارد شود. بخصوص که ایران خاکی غنی از اورانیوم داشته و امکان رسیدن به لایه های حاوی مواد رادیو اکتیو بسیار بالاست، لذا حضور مهندسین مواد و متالوژی بسیار ضروریست تا با آموزش انجام آزمایشات تخصصی، تمهیدات لازم را فراهم آورند. از دیگر کاربرد های شناخت مواد و متالوژی در آزمایشگاههای صنعتی و کنترل کیفیت است، آزمایشات مواد شیمیایی در صنایع تسلیحاتی، صنایع سنگ و سرامیک و موارد مشابه نیز به متخصصین و مهندسین مواد و متالوژی نیازمندند.

گرایش های رشته مهندسی مواد و متالوژی

آموزش انجام پروژه مهندسی مواد و متالوژی

گرایش متالوژی استخراجی

اگر نگاهی به لوازم فلزی دم دستتان بیاندازید فلزی خالص را خواهید دید که براق و صاف است. این جسم فلزی که در حال حاضر در دست شماست قبل از آن تکه سنگ مانندی بوده که بعد از طی یک سری آزمایشات و فرایند های پیچیده ای ناخالصی های ان گرفته شده و به شکل ورق های فلزی یا شمش در می آید. در متالوژی استخراجی با آموزش انجام عملیاتی چون پیرومتالوژی و هیدورمتالوژی که باعث تغلیظ و سپس احیاء مواد می شود صورت می گیرد.

دروس‌ مشترک‌ در مهندسی‌ مواد

ریاضی‌ مهندسی‌، محاسبات‌ عددی‌، مبانی‌ و برنامه‌سازی‌ کامپیوتر، ریاضی‌، ، خواص‌ فیزیکی‌ مواد، متالوگرافی‌، خواص‌ مکانیکی‌ مواد، معادلات‌ دیفرانسیل‌، فیزیک‌، شیمی‌ عمومی‌، مبانی‌ مهندسی‌ برق‌ ، استاتیک‌، مقاومت‌ مصالح‌، کریستالوگرافی‌ ، پدیده‌های‌ انتقال‌، شیمی‌ فیزیک‌ مواد، ترمودینامیک‌ مواد.
دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ متالورژی استخراجی‌

عملیات‌ حرارتی‌ ، خوردگی‌ و اکسیداسیون‌، انجماد فلزات‌، انتقال‌ مطالب‌ علمی‌ و فنی‌، ریخته‌گری‌، ، سینتیک‌ مواد، شیمی‌ تجزیه‌ ، مواد دیرگداز ، شکل‌ دادن‌ فلزات‌ ، تغلیظ‌ مواد معدنی‌ ، اصول‌ استخراج‌ فلزات‌.

گرایش متالوژی صنعتی

پس از برطرف کردن ناخالصی های مواد، برای بهره برداری از آن و تبدیل به یک محصول قابل استفاده برای مصرف کننده نهایی، مجموعه ای از عملیاتهایی که شکل میگیرد به گرایش متالوژی صنعتی مربوط می شود. انتخاب مواد مناسب برای ساخت، طراحی و انتخاب قالب مناسب، ذوب مجدد، حرارت، جوشکاری، ماشینکاری و… از جمله مواردی است که در متالوژی صنعتی به آن پرداخته می شود.

دروس تخصصی گرایش متالوژی صنعتی

خواص‌ مکانیکی‌ مواد ، خوردگی‌ و اکسیداسیون‌، عملیات‌ حرارتی‌ ، استخراج‌ فلزات‌، متالورژی جوشکاری‌ ، ریخته‌گری‌، انجماد فلزات‌ ، شکل‌ دادن‌ فلزات‌، انتقال‌ مطالب‌ علمی‌ و فنی ، متالورژی پودر، روش‌های‌ نوین‌ آنالیز مواد‌.

بازار کار رشته مهندسی مواد و متالوژی

کارشناسان دارای مدارک صنعتی هیچگاه بیکار نمی مانند زیرا ایران کشوری صنعتی و رو به پیشرفت است و با توجه به دارا بودن منابع بسیار بالای صنعتی، معدنی و کارخانه های متعدد همیشه جا برای کار هست.این افراد می توانند با مراجعه به شرکتهای تولیدی چون ذوب فلزات، صنایع فولاد، خطوط تولید محصول، خودروسازی، کاشی و سرامیک ، معادن ، شرکت نفت و… مشغول به کار شوند.

فهرست موضوع پروژه کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالوژی

موضوع پروژه کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالوژی

خدمات موسسه شریف یار در زمینه آموزش انجام پروپوزال و پروژه مهندسی مواد و متالوژی

  • جستجو مقالات معتبر برای انتخاب موضوع پروژه مهندسی مواد و متالوژی
  • نوشتن پروپوزال مهندسی مواد و متالوژی
  • پروژه های کلاسی رشته مهندسی مواد و متالوژی
  • پروژه کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالوژی
  • تحلیل آماری پروژه مهندسی مواد و متالوژی
  • نوشتن مرور ادبیات و فصل دوم (2) پروژه مهندسی مواد و متالوژی
  • فصل چهار (4) پروژه مهندسی مواد و متالوژی
  • نوشتن نتیجه گیری و فصل پنجم (5) پروژه مهندسی مواد و متالوژی

پروژه مهندسی مواد و متالوژی در موسسه شریف یار

موسسه شریف یار فعال در زمینه آموزش انجام پروژه ارشد مفتخر است اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ التحصیلان رشته مهندسی در کلیه گرایش ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و آموزش انجام پروژه مهندسی مواد و متالوژی بپردازد. شما دانشجوی عزیز برای دریافت مشاوره و یا درخواست سفارش آموزش انجام پروژه مهندسی مواد و متالوژی از طریق لینک سفارش پروژه اقدام نمایید و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. ما در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید