انجام مقاله

انجام مقاله تعاریف مختلفی دارد. بعضی از پژوهشگران تهیه نگارش مقاله را انجام مقاله می دانند و بعضی دیگر اخذ پذیرش و چاپ مقاله می پندارند. در نهایت می توان گفت از صفر تا صد مقاله از شروع تحقیقات و نگارش مقاله تا چاپ آن را می توان انجام مقاله نامید.

دانشجویان یا فارغ التحصیلان بسته به اینکه در چه مقطعی هستند شناختی راجب انجام مقاله دارند. ولی معمولا مقطع کارشناسی ارشد تجربه جدیدی برای دانشجویان میباشد که برای انجام مقالات باید از پایان نامه یا کار پژوهشی به دست آمده در جهت تهیه مقالات استفاده کنند.

استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج مقاله از پایان نامه دارای نکات ریز و مهمی می باشد که درصورت عدم رعایت یکی از آنها روند انجام مقاله به مشکل میخورد. برای تهیه مقاله از پایان نامه می توان نتایج پایان نامه را به دو قسمت مجزا تقسیم کرد و درنهایت دو مقاله استخراج کرد. البته در طی انجام مقاله رعایت این نکته که این مقالات همپوشانی نداشته باشند حائز اهمیت است. برای کسب نمره کامل مقاله در زمان دفاع از پایان نامه سعی کنید در مجلات ISI مقاله خود را چاپ نمائید و البته نمره اکسپت مقاله در کنفرانس خیلی کمتز از ژورنال ها می باشد.

نگارش مقاله

کسانی که قصد نگارش مقاله از صفر تاصد و بدون استفاده از نتایج پایان نامه را دارند باید در ابتدا موضوع جدیدی را انتخاب کنند سپس به تهیه نتایج مقاله می پردازند. برای نگارش مقاله، از مقدمه شروع کرده و در ابتدای مقدمه توضیحات کلی از کلمات کلیدی مقاله و ارائه کارهای انجام شده مشابه پرداخته و در انتهای مقدمه شرحی مختصر از نوآوری و هدف شما از انجام مقاله داده می شود. پس از آن بیان مسئله و سپس روش تحقیق و درنهایت نتایج به صورت نمودار یا جدول ارائه میگردد. در انتهای مقاله بعد از نتیجه گیری کلی، منابع معتبر از مجلات معتبر ارائه می گردد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید