کسر خدمت وظیفه با انجام طرح پژوهشی

۲۸فروردین
انجام طرح پژوهشی

کسر خدمت وظیفه با انجام طرح پژوهشی

به منظور بهره برداری هر چه بیشتر از توان علمی نخبگان و ایجاد سهولت در امر سربازی، انجام طرح پژوهشی پیشنهاد شده است. کسر خدمت وظیفه با انجام طرح پژوهشی یکی از بهترین امکاناتی است که برای فارغ التحصیلانی که به تحقیق و پژوهش علاقه مندند در نظر گرفته شده است.

در این طرح، فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی می توانند با انجام یک یا چند طرح پژوهشی، مشمول کسری خدمت سربازی شوند.نخبگان و استعدادهای برتر طبق ضوابط قانونی و انجام پروژه تحقیقاتی به همراه گذراندن دوره آموزشی می توانند کارت پایان خدمت سربازی را دریافت کنند.

 

نحوه گرفتن پروژه کسر خدمت

مشمولانی که مایل به استفاده از این امکان هستند می توانند از دو طریق در انجام طرح پژوهشی شرکت کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

الف- نخبگان و استعدادهای برتر

مشمولان می توانند از طرق بنیاد ملی نخبگان به این بنیاد در نیروهای مسلح معرفی شوند و پس از بررسی مدارک به نهاد های مرتبط معرفی شوند. مشمولان با توجه به رشته تحصیلی و تخصص به ارگان مختلفی برای انجام طرح پژوهشی به مدت مشخصی اعزام شده و تا پایان انجام پروژه به کار مشغول خواهند شد.در این طرح داشتن مدرک کارشناسی الزامی است.

ب- مشمولان غیرنخبه

مشمولان غیر نخبه به شرط دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد و دکتری می توانند از مزایای کسر خدمت با انجام طرح پژوهشی بهره مند شوند. با اتمام یک یا چند پروژه و تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح می توان از مزایای کسر خدمت غیر نخبه بهره مند شد.

نحوه گرفتن پروژه

مشمولان نخبه و غیر نخبه باید با مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح از جزئیات اطلاع پیدا کنند. برای تشکیل پرونده به همراه داشتن مدارک تحصیلی و رزومه ضروری است. در صورت تایید مدارک، متقاضی برای انجام طرح پژوهشی به ارگان مناسب معرفی خواهد شد.

توجه: انجام پایان نامه می تواند کسری خدمت به همراه داشته باشد. در این صورت می توانید پایان نامه را به هماره CD به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح برای داوری و تایید تحویل دهید.

مراجعه مستقیم به سازمان مورد تایید نیروهای مسلح و تقاضای انجام پروژه می تواند انتخاب بیشتری را برای متقاضی به همراه داشته باشد.در صورت عدم نیاز یک ارگان می توانید به سازمان دیگری مراجعه کرده و پرونده تشکیل دهید.

پروژه های انجام شده در نهایت باید به تایید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح رسیده و کسر خدمت مناسب در نظر گرفته شود. به طور کلی تقاضا برای کسر خدمت بیش از ۹ ماه منجر به انجام طرح پژوهشی سنگین تری خواهد شد و سخت گیری بیشتری در این زمینه انجام می شود.

در طی مدت انجام پروژه، متقاضی هر ۳ ماه یک بار، گزارش کامل کارهای انجام شده را تهیه به بنیاد نخبگان ارسال می کند. امکان انجام چند پروژه سبک تر برای یک نفر نیز وجود داشته و در پایان متقاضی می تواند از کسر خدمتی معادل آن استفاده کند.

 

 

 

 

جهت سفارش مشاوره در پایان نامه، در فرم زیر اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و یا مستقیما از طریق ایمیل mak.project2017@gmail.com  خواسته مد نظر خود را سفارش دهید.

 

درخواست يا سفارش خود را از طريق فرم زير ارسال نماييدکليه حقوق محفوظ است / شریف یار 1396