انجام تحقیق

تحقیق و پژوهش فرآیندی برای جمع آوری اطلاعات و انجام آزمایش های مختلف در مورد موضوعی است. تحقیقات در حوزه های مختلفی انجام می شود. یکی از آن ها انجام تحقیق در دانشگاه است. برای انجام پروژه دانشجویی، دانشجویان به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از یک تیم فعالیت می کنند.  آن ها با کمک استادان خود برای طراحی و پیاده سازی یک پروژه علمی با هم کار می کنند. و سپس نتایج را به دیگران انتقال می دهند.

اهمیت انجام تحقیق

تحقیقات علمی در یادگیری دانشجویان نقش مهمی دارد. نکته مهم این است که انجام پژوهش های علمی، یادگیری دانشجویان را بهبود می بخشد. نظریه ها یا فرآیندهایی وجود دارد که به طور کامل در کلاس درس نمی توان به دانشجویان آموزش داد. و باید به طور عملی در آزمایشگاه یا بازار به دانشجویان آموزش داده شود. یکی دیگر از مزایای  انجام تحقیق، تعامل با ابزارها و تکنولوژی های فعلی و جدید است.

مزایای انجام تحقیق

مشارکت در تحقیق، تجربه دانشجویی شما را افزایش خواهد داد. به طور کلی انجام پژوهش

  •  سبب گسترش درک و دانش شما در حوزه علمی تان می شود.
  • سبب ایجاد ارتباط با استادان می شود.
  • با انجام پروژه دانشجویی شما می توانید رزومه کاری خود را گسترش دهند. به طور مثال شما می توانید نتیجه پژوهش خود را در کنفرانس های پژوهشی ارائه دهید. یا حتی در مجلات معتبر مانند مجلات علمی پژوهش چاپ کنید.
  • انجام پژوهش، به شما کمک خواهد کرد تفکر انتقادی، رهبری، مدیریت زمان و مهارت های ارتباطی را بیاموزید
  •  شما تکنیک های تحقیق را یاد می گیرید

هدف تحقیق

هدف تحقیق می تواند یک مسئله پیچیده باشد و در زمینه های علمی و رشته های مختلف متفاوت است. تقریبا همه تحقیقات، ساختارها و پروتکل ها یکسانی برای انتشار و تست فرضیه ها استفاده می کنند. اما در هدف نهایی آنها کمی تفاوت وجود دارد.

انواع تحقیق

می توان تحقیقات علمی را به دو دسته تقسیم کرد: “تحقیقات بنیادی” و “تحقیقات کاربردی”.

بعضی از تحقیقات، تحقیقات بنیادی هستند برای توضیح دنیای اطراف ما و تلاش برای درک چگونگی کارکرد جهان است. تحقیقات بنیادی منافع غیر مستقیم دارند.

در تحقیقات کاربردی تلاش می شود به سؤالات خاصی که به بشریت کمک می کنند، پاسخ داده شود. مانند تحقیقات پزشکی یا مطالعات محیطی. چنین تحقیقی معمولا یک سوال خاص را دنبال می کند و تلاش می کند تا پاسخ قطعی و جامع پیدا کند. تحقیقات علمی کاربردی میتواند در مورد یافتن پاسخ به یک مشکل خاص مانند «آیا گرم شدن کره زمین قابل اجتناب است؟» یا “آیا یک نوع داروی جدید واقعا به بیماران کمک می کند؟”

تحقیق و پایان نامه

پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری، تحقیقی است که توسط دانشجو انجام می شود. و در واقع پایان نامه جدی ترین و اولین تحقیقی است که ممکن است فرد با آن مواجه شود. مزیتی که در این تحقیق وجود دارد این است که فرد می تواند از استاد راهنمای خود کمک بگیرد. و اگر دانشجو بتواند این تحقیق را به خوبی انجام دهد، می تواند حتی نتایج پژوهش خود را در قالب مقاله هم چاپ کند.

مشاوره انجام تحقیق

در طول انجام تحقیق هر پژوهشگری به کمک افرادی دیگر نیاز دارد. یکی از آسان ترین راه برای کمک گرفتن برای انجام تحقیق، مشاوره گرفتن از دیگران است. مشاوران زیادی در اینترنت وجود دارد که می توانند برای انجام تحقیق شما مشاوره دهند. این مراکز مشاوره، پژوهشگرانی دارند که حتی به طور تخصصی می توانند به شما کمک کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید