آموزش و مشاوره دفاع از پایان نامه

آموزش و مشاوره دفاع از پایان نامه

دانشجو باید بعد از نوشتن پایان نامه، در جلسه‌ای با حضور استاد راهنما و اساتید داور از پایان نامه دفاع کند. دفاع از پایان نامه برای هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی صرف نظر از رشته و دانشگاه، یک تجربه پر از استرس است. دانشجو باید در جلسه دفاع که تقریبا نیم ساعت تا 45 دقیقه طول می‌کشد، یافته‌های پایان نامه و اهمیت آن را توضیح و ارائه دهد.

با توجه به محدودیت زمانی باید مطالب و نتایج مهم پایان نامه به صورت تیتروار و خلاصه در اسلایدهای از قبل آماده شده بیان شود. بعد از توضیحات دانشجو، داوران داخلی و خارجی از قسمت‌های مختلف پایان نامه سوال می‌کنند. بنابراین دانشجو باید علاوه بر آماده سازی اسلایدهای ارائه پایان نامه، خود را برای سوالات داوران آماده کند.

بعد از جلسه دفاع، استاد راهنما، داور خارجی و داخلی با در نظر گرفتن محتوای پایان نامه و نحوه ارائه دانشجو، نمره پایان نامه را مشخص می‌کنند.

بنابراین نحوه ارائه، پاسخ به سوالات داوران و کنترل استرس در جلسه دفاع در نمره پایان نامه نقش مهمی دارد و بهتر است دانشجو پیش از این جلسه مهارت‌های ارائه دفاع از پایان نامه و کنترل استرس را یاد بگیرد.

در حال حاضر موسسه شریف یار با همکاری تعداد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های معتبر، مفتخر است تا به دانشجویان برای آماده شدن برای جلسه دفاع از پایان نامه یاری رساند.

برای دریافت مشاوره در مورد نحوه تهیه اسلایدهای پاورپوینت، ارائه پایان نامه، مدیریت استرس و شیوه پاسخ‌گویی به سوالات داوران در جلسه دفاع فرم انتهای صفحه را تکمیل کنید و یا عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید تا کارشناسان ما برای ارائه مشاوره با شما تماس بگیرند.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید