آموزش و مشاوره انجام پایان نامه

آموزش و مشاوره انجام پایان نامه

برای انجام پایان نامه پژوهشگران باید در ابتدا یک استاد راهنمای باتجربه، با سابقه و مناسب توانایی خود انتخاب کنند. برای این امر در حین گذراندن دروس ترم اول باید به ارزیابی و آشنایی اساتید گروه بپردازند. در انتهای ترم اول و با اجازه از استاد، استاد راهنما برای انجام پایان نامه انتخاب می شود.

تعیین موضوع برای انجام پایان نامه

برای تعیین موضوع پایان نامه دانشجویان باید به عوامل متعددی دقت نمایند. به طور مثال انتخاب یک موضع می تواند آینده تحصیلی و کاری یک فرد را رقم بزند. پس برای انتخاب موضوع باید به تحقیقات صورت گرفته در مقالات، حیطه کاری استاد راهنما، توانایی خود فرد، علاقه مندی پژوهشی و بازار کار موضوع انتخاب شده دقت شود.

پروپوزال

بعد از انتخاب موضوع، دانشجو اقدام به انجام پروپوزال زیر نظر استاد راهنما می کند و بعد از تصویب آن شروع به یادگیری نیازهای علمی و ابزاری مرتبط با پایان نامه میکند.

آموزش انجام پایان نامه

برای این کار در ابتدا نرم افزارهای لازم، پرسشنامه، تهیه داده یا وسایل آزمایشگاهی (در صورت نیاز) را آموزش می بیند یا تهیه می کند. این مرحله باید با دقت و وسواس زیادی انجام شود تا روند انجام پایان نامه به مشکل نخورد یا دوباره کاری صورت نگیرد.

فصول انجام پایان نامه

انجام فصول پایان نامه در رشته های مختلف متفاوت است. بسته به رشته، پایان نامه سه فصلی، چهار فصلی و پنج فصلی و حتی شش فصلی نگارش می شوند.

فصل اول برای انجام پایان نامه

برای انجام فصل اول پایان نامه باید مقدمه ای مرتبط با کلمات کلیدی و نوآوری موجود در پایان نامه تهیه گردد. در برخی از رشته ها از محتوای موجود در پروپوزال در فصل اول پایان نامه استفاده می شود.

فصل دوم برای انجام پایان نامه

در فصل دوم بسته به رشته فرد، محتوای متفاوتی نگارش می شود. به طور مثال برای انجام فصل دوم پایان نامه رشته های فنی مهندسی، بیان مسئله مطرح می شود و ریز مسئه ای که برای حل انتخاب شده است بیان می گردد. در حالیکه در بیشتر این رشته ها مبانی نظری مطرح می شود. همچنین بسته به سلیقه یا رشته دانشجو می توان پیشینه تحقیق را در این فصل جای داد.

فصل سوم برای انجام پایان نامه

انجام فصل سوم پایان نامه به نحوی است که طی آن روش تحقیق یا معادلات حاکم بر مسئه مطرح می شود. یعنی در این فصل ابزار لازم و استفاده شده برای بدست آوردن نتایج مطرح می شود.

فصل چهارم برای انجام پایان نامه

در فصل چهارم نتایج پایان نامه مطرح و تحلیل می شوند. این نتایج منحصر به این پایان نامه می باشد و نتایج آن در مقاله یا پایان نامه دیگری مطرح نشده است.

فصل پنجم برای انجام پایان نامه

برای انجام فصل پنجم پایان نامه به بررسی و نتبجه گیری کلی نتایج بدست آمده در فصل قبل می پردازیم و در ادامه پیشنهاداتی برای ادامه فعالیت دیگر پژوهشگران مطرح می کنیم.

منابع برای انجام پایان نامه

در قسمت منابع پایان نامه، از مراجعی استفاده می کنیم که معتبر باشند و در مجلات ایمپکتدار چاپ شده اند. استفاده از منابع غیر معنبر باعث کم شده کیفیت تحقیق انجام شده می شود.

دفاع از پایان نامه

برای دفاع از پایان نامه کافی است یک پاورپوینت متناسب با پایان نامه انجام شده، تهیه گردد و با تکیه بر توانایی فردی و علمی و با اعتماد به نفس در عین تواضع افدام به تشریح نتایج بدست آمده نماییم.

 

برای دریافت آموزش و مشاوره های لازم کافی است از فرم تماس انتهای صفحه استفاده نمایید تا پشتیبانان ما به روند کار پژوهشی شما کمک نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال درخواست

برای مشاوره یا سفارش از فرم زیر استفاده کنید

برای مشاوره و یا سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی از فرم زیر استفاده نمایید:

همچنین می توانید برای ثبت سفارش و دریافت خدمات کمک آموزشی عدد 3 را به شماره 09024024920 پیامک کنید